Gastro prevádzky majú byť otvorené od 3. januára a zostane opilstvo trestným činom?

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Otvorenie gastro prevádzok na základe kompromisu vlády bude možné od 03. januára 2022.Vstup do prevádzok bude v režime OP, či dokonca sa uvažuje v režime O, teda výlučne očkovaný.

Zvýšiť sa má aj podpora a pomoc podnikateľom.

Epidemiologická situácia sa podľa súčasných štatistík zlepšuje, no očakávaný je nástup infikovania sa variantom Omikron. Vychádza sa zo skúseností iných krajín. Práve táto varianta je podstatne nákazlivejšia, čo môže zdravotníctvo ohroziť práve začiatkom roka 2022.

– – –

Podľa legislatívneho návrhu má prísť k odstráneniu TČ opilstva. Z trestného zákona ho chce vypustiť ministerka spravodlivosti. Proti sú aj advokáti a generálny prokurátor.

Samozrejme že ide o odbornú diskusiu, aby nedošlo k beztrestnosti niektorých konaní pod vplyvom alkoholu.

Čo si myslíte o takejto zmene zákona? Je podľa vás vypustenie trestného činu opilstva opodstatnené?

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. Neviem aký dôvod má v skutočnosti ministerka na tento návrh, ale vypustenie tohto trestného činu nie je dobrý nápad.

 2. Plné brucho prázdno v hlave to sa nám fakt FUCK darí.
  Vzdelanie detí zobchodujú za otvorenie krčiem a výčapov vládny retardi.

 3. vidime liberalizmus v praxi,co cakat od politickych primitivov,dph-ckarov,podvodnikov,vekslakov,plagiatorov, mafianov,este nech povolia vsetky tvrde drogy ,to bude jadrova zbran,ale co cakat aky volic taka vlada.

 4. Opilci sa môžu opijat do nemoty a otravovať ostatných ludi?
  Nestačí ze sa u nás zrušili zachytky,
  V Cesku ich údržali.
  Pani Kolíková, zobudte sa.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -