O budúcnosti Európy, o nových výzvach pre demokraciu a o podobe a hlbšej potrebe kresťanstva v dnešnom svete.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Keď počúvam zdravých a slobodných ľudí, ako hovoria, že žijeme v ťažkej dobe, mám vždy chuť sa opýtať, kedy bola ľahká. Ja sa naopak teším, aké možnosti prináša. Samozrejme, vždy záleží od nás, ako ich dokážeme využiť. V tejto súvislosti by som rád upozornil na tri súbežne prebiehajúce globálne možnosti spoločne premýšľať o azda najvýznamnejších témach života ľudí súčasného sveta. O budúcnosti Európy, o nových výzvach pre demokraciu a o podobe a hlbšej potrebe kresťanstva v dnešnom svete. Konferenciou o budúcnosti Európy, summitom o demokracii a synodálnou cestou tí, čo tieto deje spúšťajú, teda Európska komisia, americký prezident a pápež František, nezávisle od seba štartujú globálne procesy o najdôležitejších otázkach života súčasného ľudstva. Procesy, ktorých sa v doterajšej histórii takmer vždy zmocnili iba malé skupinky ľudí, sa dnes sprístupňujú, otvárajú a dávajú slovo každému. Nepristupujme k týmto výzvam formalisticky, tak, ako kedysi k všeľudovej diskusii o návrhu sovietskej ústavy. Využime tieto veľké príležitosti a i nové možnosti vzájomnej komunikácie, zdieľania myšlienok a spolupráce. Myslím si, že tí, čo tieto deje spúšťajú vedia, že ľudstvo dospelo do štádia, v ktorom je spolupráca jedinou alternatívou prežitia. Skúmajme spoločne znaky týchto časov! A nech nám pri frflaní na všetko neunikne, že sa i v tejto dobe otvárajú úžasné možnosti! A že to, či ich využijeme, záleží len a len od nás.
Zdroj: FB
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Budúcnosť Europy..9.12.2021..sa ministri vnútra členských krajín dohodli o prijatí 40 000 afgánskych utečencov,rozdelí si ich 15 krajín EU,z krajín V4 to podpísala iba jedna..hádajte ktorá

  2. Americký prezident že vraj kresťanstvo. 2000 rokov kresťanstva a samá špinavost a nespočetné vojny hnus a nie kresťanstvo.

  3. Kresťanstvo ma sídlo v Ríme úžasné. Zločinci horší od Hitlera, okupovali svet a zaslúžili sa o ukrižovanie krista spasitela. Okupanti sveta dali možnosť rozhodnúť židovskému národu možnosť či chcú zachranit nevinného alebo zločincov. Veriaci v Boha rozhodli ukrižovali nevinného. Toto svinstvo pokračuje zrejme donekonečna lebo človek je chuj. Nech žije Rím a špinavá banda že vraj cisár ríše rímskej tak sa vládcovia nazvali.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -