Prehrabávanie sa v archíve prináša výsledky. Tentokrát sú to stovky článkov z revolučných rokov 1989-90.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie „upratovanie“, či skôr triedenie archivovaných materiálov prinieslo ďalšie objavy. Tentokrát sa jedná o stovky výstrižkov z novín z rokov  1989 – 90, teda revolučnej a krátko porevolučnej doby.

Medzi výstrižkami sú nielen na aktuálnu politiku zamerané články, ale aj materiály týkajúce sa dostavby, resp. nedostavania vodného diela Gabčíkovo – Nagymáros Maďarskou stranou, čiastočné uvolňovanie devízovej politiky Československa, ale aj napríklad téma občanov  bývalej socialistickej NDR, ktorej občania sa húfne snažili dostať smerom na západ obsadením ambasády SRN nachádzajúcej sa v Prahe.

Články sa venujú aj M.S. Gorbačovovi a ním propagovanej „Perestrojky a Glasnosti“.

Články budú po spracovaní kompletne zverejnené online na webe múzea   https://www.muzeumtotality.online/ , alebo budú k dispozícii fyzicky na štúdium priemo v priestoroch múzea.

 

- Inzercia -

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. V tých výstrižkoch je čitateľné nie všetko.Možno by bolo dobré zverejniť ich jednotlivo aby sme vedeli čo sa vtedy písalo.Mal som dva roky a zaujíma ma tá témy

  2. Clanky skutocne planujeme zverejnovat postupne cele. Ide o materialy z danej doby, teda tam je vidiet, ako ludia vnimali situaciu. S odstupom casu si vela ludi hlavne tych, posobiacich v politike snazi prisposobit dejiny podla svojich potrieb.

    Dalsie materialy su v priprave.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články