Talentovaní športovci z BK Lokomotíva Sereď

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Klub BK Lokomotíva Sereď má v našom meste dlhoročnú tradíciu. Stal sa domovom viacerých hráčok, hráčov a trénerov. Prioritou v tomto klube je dokonalé ovládanie všetkých parametrov herných činností jednotlivca. Neustále sa snažíme o výchovu výnimočných basketbalistov pre ktorých je najväčšou výhrou vášeň pre šport a úspech tímu. Pracujeme s talentovanými hráčmi a chceme im pomôcť v ich osobnom napredovaní. Tvrdá práca na tréningoch, charakter, pokora, ctižiadostivosť a najmä veľká láska k basketbalu často pomáha našim hráčom a hráčkam plniť si svoje sny. Spojenie kvalitných trénerov a odhodlaných športovcov, ktorí chcú na sebe pracovať a byť úspešnými je toho základným predpokladom. Týmto mladým športovcom basketbal otvára dvere aj ku kvalitnému vzdelaniu. Nachádzajú možnosti už v mladom veku študovať a žiť v zahraničí, čo buduje a vytvára ich osobnosť a charakter, a stávajú sa z nich samostatní jedinci s bohatými životnými skúsenosťami.

Výsledok dobrej práce s mládežou neodzrkadľuje množstvo vyhratých zápasov v sezóne, ale počet vychovaných výnimočných športovcov. Preto nás nesmierne teší, že športovci z nášho klubu dostávajú stále vo väčšej miere pozvánky do reprezentačných výberov a sú súčasťou reprezentačných družstiev v ktorých reprezentujú nie len seba, náš klub a naše mesto ale aj celé Slovensko. V klube BK Lokomotíva Sereď vyrástlo viacero kvalitných športovcov. My by sme Vám chceli predstaviť niekoľko odchovancov, ktorí prešli rukami našich skvelých trénerov a spolu s ich basketbalovým zanietením si aktuálne plnia svoje, nie len basketbalové, sny.

Rastislav Šipkovský

Rasťove prvé basketbalové roky začali práve v Seredi pod vedením p. trénerky Čomajovej. Žiacke kategórie odohral v Považskej Bystrici a ďalšie kroky jeho juniorského pôsobenia viedli do basketbalovej akadémie GBA Praha v Česku (momentálne GBA Jindřichuv Hradec). To bol pre Rasťa odrazový mostík do Ameriky na univerzitu najvyššej divízie NCAA Hartford, kde hral v klube Hrtford Hawks. Aktuálne pôsobí na univerzite Central Michigan v klube Central Michigan Chippewas. V mládežníckom veku reprezentoval Slovensko.

 

 

 

 

Matúš Skubeň

Matúš je rodák z Dolnej Stredy, ktorý s basketbalom začal v Seredi pod vedením p. trénerky Čomajovej. V mládežníckych kategóriách pod vedením trénera Jozefa Ištoka (aktuálne šéftréner BK Lokomotíva Sereď) pravidelne pôsobil v reprezentačných družstvách. Jeho ďalšie basketbalové kroky viedli do basketbalovej akadémie GBA v Česku, ktorá mu otvorila dvere do Ameriky. Matúš je aktuálne v USA na univerzite v Northern Oklahoma v klube Enid Jets Men’s Basketball. Túto letnú sezónu bol súčasťou Slovenskej reprezentácie 3×3 basketbalu do 23 rokov.

 

 

 

 

 

 

 

Maté Balogh

Maté pôsobil v Seredi od žiackych kategórií pod vedením trénera Jozefa Ištoka. S družstvom kadetov BK Lokomotíva Sereď získal titul Majstra Slovenskej republiky v sezóne 2017/2018. Jeho ďalšie kroky viedli do Maďarska do klubu Egis Körmend, kde si zahral Maďarskú najvyššiu súťaž ako aj Adriatický pohár. Aktuálne je súčasťou extraligového družstva (najvyššej Slovenskej basketbalovej súťaži) BC Komárno. Podobne ako Matúš a Rasťo, aj Maté bol súčasťou mládežníckych reprezentácií SR.

Juraj Láštic

Juraj taktiež začínal s basketbalom u p. trénerky Čomajovej. Mládežnícke kategórie odohral pod vedením trénera Jozefa Ištoka. Juraj  bol súčasťou družstva kadetov BK Lokomotíva Sereď s ktorým získal titul Majstra Slovenskej republiky v sezóne 2017/2018. Jeho cesta pokračovala do českej basketbalovej akadémie GBA. Juraj je aktuálne oporou Slovenskej reprezentácie 3×3 basketbalu do 23 rokov a súčasťou extraligového družstva BKM Lučenec.

Ondrej Kapustík

Ondro pôsobí od žiackych kategórií v Seredi pod vedením trénera Jozefa Ištoka a aktuálne pod vedením trénera Patrika Sarnu (aktuálne tréner juniorov a kadetov BK Lokomotíva Sereď). V Seredi je súčasťou družstva, ktoré sa pravidelne od kategórie mladší žiaci zúčastňuje Majstrovstiev Slovenskej republiky a obsadzuje medailové pozície. Ondrej je taktiež reprezentantom Slovenskej republiky a momentálne, počas „covidovej mládežníckej pauzy“ je zapojený do tréningového procesu v extraligovom klube BKM Lučenec.

Trio: Jakub Jozef Ištok, Jozef Zlocha a Ladislav Novák

Jakub Jozef Ištok – Jakub v Seredi pôsobil v žiackych kategórií pod vedením trénera Jozefa Ištoka a bol súčasťou mládežníckych reprezentácií Slovenska. Ďalej smeroval do susedného Česka, kde hrával v Prostějove  a odtiaľ pokračoval do basketbalovej akadémie GBA v ktorej aktuálne pôsobí.

Jozef Zlocha  – Jozef pôsobil takisto od žiackych kategórii v Seredi pod vedením trénera Jozefa Ištoka. Je súčasťou Slovenskej basketbalovej reprezentácie a aktuálne sa nachádza taktiež v basketbalovej akadémií GBA v Česku.

Ladislav Novák – pôsobil v družstve, ktoré tvorilo spoluprácu medzi mestami Trnava a Sereď. Od starších žiakov pôsobil pod vedením Jozefa Ištoka a spolu so spoluhráčom Dodom Zlochom a Jakubom Ištokom pokračujú v basketbalovej akadémii GBA v Česku.

Všetci traja hráči, rovnako ako Ondrej Kapustík, boli súčasťou družstva BK Lokomotíva Sereď, ktoré dokazovalo a ešte stále dokazuje svoju kvalitu nie len na Slovensku ale aj v zahraničí.

Liana Užovičová

Liana začala v našom klube trénovať pod vedením trénera Richarda Kamenského (aktuálne ústredný tréner mládeže) a od kategórie žiačok pod vedením trénera Martina Bosého (aktuálne tréner Starších žiačok a Mladých žien BK Lokomotíva Sereď). Spolu s družstvom kadetiek BK Lokomotíva Sereď je aktuálnou Majsterkou Slovenskej republiky. Liana je taktiež mládežníckou reprezentantkou a momentálne pôsobí v klube Žabiny Brno, kde hrá juniorskú ligu, I. ligu žien a je zapojená aj do tréningového procesu s extraligovým družstvom žien.

Tereza Zaťková

Terezka pôsobila v Seredi v žiackych kategóriách pod vedením trénera Miloša Procházku (aktuálne tréner BK Lokomotíva Sereď), neskôr pod trénerom Kačmárikom a kategóriu Mladých žien odohrala pod vedením trénera Martina Bosého. Takisto bola oporou slovenských mládežníckych reprezentácií. Jej ďalšie kroky viedli na univerzitu do Anglicka, kde spojila štúdium a basketbal v klube ARU Basketball (Anglia Ruskin University v Cambridge).

V basketbalovom klube Lokomotíva Sereď nám neustále rastú ďalšie talenty, či už medzi chlapcami alebo dievčatami. Veríme, že sa v nasledujúcich rokoch podarí trénerom vychovať nových reprezentantov a reprezentantky. Naši šikovní hráči sú príkladom, že basketbal je šport otvárajúci dvere či už k profesionálnej kariére alebo ku kvalitnému vzdelaniu kdekoľvek vo svete. Všetkým našim hráčkam a hráčom prajeme veľa zdravia a síl, ktoré budú potrebovať pri plnení si svojich, nie len basketbalových, snov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -