Ignorovanie zákonných požiadaviek občana a výziev prokuratúry starostom obce je priestupkom

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Dnes predpoludním pojednával Krajský súd v Trnave o vine Mgr. Adriána Macha, starostu obce Šoporňa, ktorý bol Okresným súdom V Galante uznaný vinným z prečinu Marenia úlohy verejným činiteľom podľa §327/1 TZ.

Po vynesení odsudzujúceho rozsudku Okresným súdom, sa Adrián Macho, ako aj prokurátorka odvolali na súd vyššieho stupňa.

Na dnešnom pojednávaní senát Krajského súdu rozsudok OS zrušil a prípad odstúpil na konanie Okresnému úradu v Galante ako priestupok.

Bližšie prípad preberať nebudeme, nakoľko predsedkyňa senátu KS odôvodnenie čítala mimoriadne potichu a tak nie je možné nič bližšie napísať. Po zverejnení odôvodnenia, prípad rozoberieme podrobne.

Materiály z pojednávaní na OS v Galante môžete nájsť tu:

Šopornianskeho starostu Adriána Macha súd uznal vinným v rozsahu obžaloby – AUDIO rozsudku

Starosta obce Šoporňa Adrián Macho je vinný – vyniesol dnes rozsudok sudca Okresného súdu

Obžalovaný Adrián Macho si záverečné reči odmietol vypočuť – AUDIO zo súdnej siene

„Hrdina“ Macho sa pred trestný súd znovu nedostavil

V pondelok predpoludním sa starosta Šoporne Macho znovu postaví pred sudcu v trestnej veci

Nestíha “obecný” advokát Trnkócy súdne spory ?

Protizákonný postup starostu Macha

Okresný súd v Galante v trestnej veci pojednával v neprítomnosti obžalovaného starostu Macha.

Pre prečin marenia úlohy verejným činiteľom, obžalovaný starosta obce Šoporňa Adrián Macho sa zajtra znovu postaví pred sudcu OS.

Články o súde a Trestnom rozkaze pre starostu Macha sú štatisticky najčítanejšími za hodnotené obdobie.

Starosta Macho bol odsúdený trestným rozkazom. Súd pojednáva preto, lebo sa voči trestnému rozkazu odvolal, čím bol rozkaz zrušený..

Zajtra má Okresný súd v Galante rozhodnúť, či je starosta Šoporne Adrián Macho vinný, alebo nie.

Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Teraz, keď z Macha urobil „hnusný skorumpovaný“, potichu hovoriaci súd páchateľa priestupku, zúrivému reportérovi Milošovi sa otvárajú nové námety na zúrivé reportáže o tom, ako sú všetci prepojení a „my“ musíme zakročiť LOL

  2. Aj tu by bolo vhodné najprv začať otázkou kto má aké vzdelanie, keď už ideme posudzovať prácu právnických profesií. Snáď to neplatí len u lekárov v súvislosti s covidom.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -