Župa zrealizovala 15 investícií do ciest a mostov v okresoch Dunajská Streda a Galanta za 2,9 milióna eur

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TT SK |MM|   Trnavský samosprávny kraj v tomto roku odovzdal do užívania celkovo 12 zrekonštruovaných úsekov ciest a tri obnovené mosty v okresoch Dunajská Streda a Galanta. Celková investícia do takmer 18 kilometrov dopravnej infraštruktúry predstavuje 2,9 milióna eur, čo je vďaka transparentnému verejnému obstarávaniu o 760-tisíc menej oproti predpokladu.

„Ešte pred zimou sme v okresoch Dunajskej Stredy a Galanty, stihli dokončiť viaceré úseky ciest, ako napríklad rekonštrukciu 2,8 kilometra dlhého úseku medzi Gabčíkovom a Ňáradom, do ktorej sme investovali vyše 600-tisíc eur. Táto investícia patrí medzi naše najväčšie do ciest v končiacom sa roku. Na juhu kraja sme celkovo zmodernizovali takmer 18 kilometrov ciest v rámci 15 projektov za 2,9 milióna eur,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že Správa a údržba ciest TTSK mala v pláne na tento rok až 54 investícií.

Najdlhším zrekonštruovaným úsekom v okrese Galanta v tomto roku 2021 je úsek cesty III. triedy medzi obcami Mostová a Čierna Voda v dĺžke 2,6 kilometra. Župa zmodernizovala aj dva mosty. Napríklad most cez Malý Dunaj pri obci Nový Život dostal nové odvodňovanie, vďaka čomu je opäť bezpečný a predĺžila sa jeho životnosť.

Ako avizoval župan Viskupič, „na budúci rok plánujeme investovať do modernizácie úsekov ciest a mostov 15,6 miliónov eur. V južných okresoch pôjde celkovo o 16 projektov, medzi ktorými bude napríklad  päťkilometrový úsek medzi Galantou a Čiernym Brodom alebo šesťkilometrový úsek medzi Topoľníkmi a Okočom-Opatovským Sokolcom.“

Zoznam 15 dopravných projektov zrealizovaných trnavskou župou tento rok v okrese Dunajská Streda:

 1. Rekonštrukcia cesty III/1418 od križovatky s cestou II/506 pri obci Jurová.
 2. Rekonštrukcia cesty III/1411 v obci Zlaté Klasy.
 3. Rekonštrukcia cesty II/506 v úseku Gabčíkovo – Ňárad.
 4. Rekonštrukcia cesty III/1418, Kračanská cesta v Dunajskej Strede.
 5. Rekonštrukcia cesty II/506 v intraviláne Gabčíkova.
 6. Rekonštrukcia cesty III/1394 v úseku Boheľov – Pataš.
 7. Rekonštrukcia cesty III/1393 Veľké Blahovo – II. fáza.
 8. Rekonštrukcia mosta cez kanál Malinovo-Blahová v obci Zlaté Klasy.
 9. Rekonštrukcia mosta cez kanál Malinovo-Blahová pred obcou Zlaté Klasy.
 10. Rekonštrukcia mosta cez Malý Dunaj pri obci Nový Život.

 

Zoznam dopravných projektov zrealizovaných trnavskou župou tento rok v okrese Galanta:

 1. Rekonštrukcia cesty III/1334 od križovatky s III/1043 smerom na Pusté Úľany.
 2. Rekonštrukcia cesty III/1341 v obci Gáň – od železničného priecestia po futbalové ihrisko.
 3. Rekonštrukcia cesty III/1341 v obci Gáň – od futbalového ihriska po koniec obce Gáň.
 4. Rekonštrukcia cesty III/1356 od Čiernej Vody po Mostovú.
 5. Rekonštrukcia cesty II/1349 od Matúškova smerom na Topoľnicu.

 

Zrekonštruovaný úsek Gabčíkovo - Ňárad
Zrekonštruovaný úsek Gabčíkovo – Ňárad

Zrekonštruovaný úsek za Matúškovom smerom na Topoľnicu
Zrekonštruovaný úsek za Matúškovom smerom na Topoľnicu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -