Štát má dosť prostriedkov na to, aby odhaľoval protispoločenskú činnosť i bez toho, aby krivil charakter svojho ľudu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pravidlá stanovené pre nasledujúce obdobie (netušíme ako dlhé) sú znovu a opätovne zbytočne zložité. A to by jeden povedal, že už sa kompetentní mohli a mali poučiť.

Uvoľnenie opatrení viac menej pre všetkých no so stálym nelogickým obmedzením a tým diskrimináciou niektorých činností aj pre očkovaných a prekonaných nie je správne a znovu pôsobí kontraproduktívne.

Túto vlnu sme už prehrali, s tým je potrebné zmieriť sa a akceptovať to ako fakt. Opatrenia sú síce nutné a nik rozumný ich nespochybňuje, no prevencia zlyhala. Zaočkovanosť populácie je stále nízka. Nepomohli žiadne populistické opatrenia – populizmus opozičných politikov je väčší a účinnejší. Jednoducho to vedia lepšie. Vidíme to a napriek tomu nedokážeme viac.

Vláda by za žiadnych okolností nemala povinnosti spojené s kontrolou opatrení prenášať priamo na podnikateľov – spoločnosť je hlboko a tvrdo rozdelená už dnes, nie je vhodné ešte viac “tlačiť na pílu” a zlobu ľudí prenášať  priamo medzi nich a na nich. Kontrolné mechanizmy štát má a má mať premyslený systém ich účinného vyžitia ako v podnikateľskom sektore, tak bežne na verejnosti. Bezpečnosť a dodržiavanie pravidiel musí zabezpečiť a vynútiť štát a nie podnikatelia.

Zaujímavý postreh aj k tomuto problému:

Myslím si, že každá vládna moc, ktorá podporuje udavačstvo a chráni zbabelcov, vo svojich dôsledkov kazí národ, ktorému vládne. Spomeňme si, my čo sme už niečo zažili, na to, ako niekdajšia propaganda oslavovala mladých komsomolcov, ktorí nahlásili protištátne aktivity svojich rodičov! Vykresľovala nevďačné deti akoby to boli nejakí hrdinovia. Bolo to odporné vtedy, a je to tak vždy. Bez ohľadu na to, že demokraticky zvolená vláda je nepochybne ušľachtilejšia, ako vláda v diktatúre. Ostatne to, že je nositeľkou ušľachtilých cieľov si o sebe myslí každá moc. Štát má dosť prostriedkov na to, aby odhaľoval protispoločenskú činnosť i bez toho, aby krivil charakter svojho ľudu. Ani v demokracii účel nesvätí všetky prostriedky.
Zdroj: FB
Opätovne je dôležité pripomenúť, že všetky opatrenia musia byť jednoduché na pochopenie a implementáciu do praxe a tak aj relatívne ľahko vymožiteľné.
Keď je zrejmé, že očkovanie populácie je cestou, musí to byť viditeľné a vakcína musí byť tým povestným “svetielkom na konci tunela” a teda cieľom.
Už týždne dozadu sme písali, že “pandémia pre očkovaných mala byť minulosťou”. Nestalo sa tak. Čím skôr toto pochopia kompetentní a upravia dostatočne pravidlá spôsobom ktorý dostatočne vierohodne posunie spoločnosť dopredu (odborné diskusie a vysvetľovanie hlavne vo verejnoprávnych médiách) a bude akceptovateľný logikou, tým skôr získa dôveru vedecké poznanie, odborníci a aj štát ako taký.
Nedovoľme, aby nám cieľ unikal  pre amatérizmus, populizmus a osobné ambície niektorých politikov, nech sú z ktorejkoľvek politickej strany.
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Včera štát jasne ukázal,ako treba zakročiť proti protestujucim zdravotníckym zachranárom,čistý hyenizmus a Borisko zase nesklamal,ako prvý sa prihlásil,že tie pokuty za nich zaplatí,no nemilujte toho ľudomila,čo za ľudí tak srdnato bojuje,často odchádza z vlády,ale nejako sa mu to nedarí..

  2. Nadpis jak z roku 1968 👏👏👏👏👏👏👏 ide vám karta.Protispoločenská činnosť. 😷😷😷

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -