Nález pozorného občana pri Váhu v Dolnej Strede preveruje polícia – VIDEO

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Dolná Streda / Včera predpoludním našu redakciu kontaktoval pozorný občan s upozornením, že v tesnej blízkosti pri rieke Váh v obci Dolná Streda sa nachádza väčšie množstvo balíkov s mäsom pochádzajúcim pravdepodobne z niektorej obchodnej prevádzky. Na mieste sme spolu s nálezcom konštatovali, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o nelegálne do prírody vyvezený nebezpečný odpad a kontaktovali sme políciu. Táto prípad zadokumentovala a dnes poskytla k veci nasledovné stanovisko.

 

KRÁĽOVSKÉ KURATÁ SKONČILI NA MRAZE. TOTO PATRÍ DO KAFILÉRIE, NIE DO PRÍRODY

Seredskí policajti preverujú prípad vyhodeného kuracieho mäsa, ktorého sa niekto zbavil v desiatkach kusov v chránenom území obce Dolná Streda, v bezprostrednej blízkosti rieky Váh.

Polícia včera prijala oznámenie o nechutnom náleze v katastri obce Dolná Streda. Privolaná hliadka potvrdila, že okrem množstva prázdnych plastových obalov bolo na mieste vyhodených aj viacero balení so surovým mäsom, po dátume spotreby. Policajti informácie preverujú a vo veci naďalej konajú v spolupráci s obcou, a tá pravdepodobne nelegálny odpad odstráni na vlastné náklady.

- Inzercia -

Poniektoré osoby si stále neuvedomujú, že znečisťovaním životného prostredia poškodzujú aj sami seba. Akýkoľvek odpad, ktorý niekto vyhodí do prírody a najmä v blízkosti vody, je veľmi nebezpečný. Ohrozuje nielen rastliny a živočíchy, ale samotné nebezpečné látky sa môžu dostať aj do spodných vôd. Nikto netúži, počas prechádzky v prírode, pozerať sa na odpadky a rozkladajúce sa mäso, nehovoriac o zápachu, ktorý sa rozlieha v širokom okolí. Odpad do prírody jednoducho NEPATRÍ.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články