Nález pozorného občana pri Váhu v Dolnej Strede preveruje polícia – VIDEO

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Dolná Streda / Včera predpoludním našu redakciu kontaktoval pozorný občan s upozornením, že v tesnej blízkosti pri rieke Váh v obci Dolná Streda sa nachádza väčšie množstvo balíkov s mäsom pochádzajúcim pravdepodobne z niektorej obchodnej prevádzky. Na mieste sme spolu s nálezcom konštatovali, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o nelegálne do prírody vyvezený nebezpečný odpad a kontaktovali sme políciu. Táto prípad zadokumentovala a dnes poskytla k veci nasledovné stanovisko.

 

KRÁĽOVSKÉ KURATÁ SKONČILI NA MRAZE. TOTO PATRÍ DO KAFILÉRIE, NIE DO PRÍRODY

Seredskí policajti preverujú prípad vyhodeného kuracieho mäsa, ktorého sa niekto zbavil v desiatkach kusov v chránenom území obce Dolná Streda, v bezprostrednej blízkosti rieky Váh.

Polícia včera prijala oznámenie o nechutnom náleze v katastri obce Dolná Streda. Privolaná hliadka potvrdila, že okrem množstva prázdnych plastových obalov bolo na mieste vyhodených aj viacero balení so surovým mäsom, po dátume spotreby. Policajti informácie preverujú a vo veci naďalej konajú v spolupráci s obcou, a tá pravdepodobne nelegálny odpad odstráni na vlastné náklady.

Poniektoré osoby si stále neuvedomujú, že znečisťovaním životného prostredia poškodzujú aj sami seba. Akýkoľvek odpad, ktorý niekto vyhodí do prírody a najmä v blízkosti vody, je veľmi nebezpečný. Ohrozuje nielen rastliny a živočíchy, ale samotné nebezpečné látky sa môžu dostať aj do spodných vôd. Nikto netúži, počas prechádzky v prírode, pozerať sa na odpadky a rozkladajúce sa mäso, nehovoriac o zápachu, ktorý sa rozlieha v širokom okolí. Odpad do prírody jednoducho NEPATRÍ.

 

 

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -