Gejza „zrušil“ svetelnú signalizáciu. Jazdil opitý a navyše na cudzom aute

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Policajti zadržali 23 ročného muža, ktorý sa mal, v priebehu niekoľkých minút, dopustiť hneď 3 trestných činov. Vo Veľkom Mederi totiž opitý zobral cudzie odstavené auto a počas jazdy narazil do svetelnej signalizácie železničného priecestia.  

V sobotu večer si majiteľ auta Škoda Octavia odskočil do jednej z bytoviek, na miestnom sídlisku. Auto nechal naštartované pred vchodom, čo využil 23 ročný okoloidúci. Spolu s kamarátom do neho nasadli a vyštartovali smerom na Komárno. Na železničnom priecestí ale mladý vodič nezvládol riadenie a narazil do svetelnej signalizácie. Policajti ho po nehode podrobili dychovej skúške, pri ktorej mu v dychu zistili viac ako 2 promile alkoholu. Na mieste ho obmedzili na osobnej slobode a nakoniec skončil v policajnej cele. Pri nehode vznikla Železniciam SR škoda takmer 2000 eur a majiteľovi auta viac ako 6000 eur.

Vyšetrovateľka z Dunajskej Stredy obvinila mladíka z prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla v jednočinnom súbehu s prečinmi ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. Muž je riešený v tzv. superrýchlom konaní a dnes sa postaví pred sudcu, ktorý rozhodne o jeho vine a treste. Vo väzení by si mohol za svoju nezodpovednú jazdu posedieť až 5 rokov.

 

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Ked uz sa pytas, jeden.
    4/1h
    A verim, ze na zaklade toho ho aj poistovna posle do prdele ak bol poisteny. A nech si skodu vymaha od sopliaka.

  2. V dnešnej dobe aj bicykel nechať na ulici odomknutý je risk ,nie ešte naštartované auto bez dozoru a večer .😕

  3. Jozef.nezabezpečenie vozildla proti kádeži § 4 ods. 1 písm. h)A naštartované vozidlo §4 Povinnosti vodiča ods. 2 n) však platí, že vodič nesmie (…) obťažovať ostatných účastníkov cestnej premávky ani iné osoby najmä nadmerným hlukom, prachom, znečisťovaním ovzdušia, rozstrekovaním kaluží, blata alebo zbytočným ponechaním motora stojaceho vozidla v chode.

  4. Ee, to by si obhajil. Je tam to slovo zbytocne. Ked budes tvrdit, ze je nastarovane lebo klima kvoli orosenym sklam, a vlete chladenie tak mozes.

  5. Jozef.😁😁😁😁😁😁👮‍♂️ akože fakt.už som počul o tom ako chalan dostal pokutu zato že si čistil auto od ľadu, a mal naštartované

  6. Slabo sa branil. Ono dost zalezi od toho akeho cajta stretnes. Ale pokial viec co hovori zakon tak sa vacsinou obhajis. A hlavne nesuhlasit s pokutou na mieste. A este raz – pokial to nie je jasne zakonom zakazane – rozmrazovat napr. ale je v zneni to slovo zbytocne, musi cajt dokazat, ze to bolo zbytocne . Ty sa budes hajit bezpecnostou jazdy s ocistenymi sklami.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články