Do prírody v Dolnej Strede nelegálne vyviezli balenú hydinu a mäsové výrobky

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Dolná Streda / Dnes v dopoludňajších hodinách nás kontaktoval občan, ktorý v Dolnej Strede asi 15 m od koryta rieky Váh našiel balené kurence s etiketami a pozostatky obalov po salámoch poťažne klobásach. Časť niektorých balíkov bola vyjedená pravdepodobne zvieratami.

Toto všetko sa nachádzalo v prírode pravdepodobne od víkendu, resp. to do prírody bolo vyvezené až po snežení.

Podľa etikiet na balíčkoch hydiny, tovaru končila záruka 5. až 7. decembra 2021, teda iba pred niekoľkými dňami.

Je potrebné upozorniť na fakt, že takýto odpad nemá v prírode čo robiť a môže byť považovaný za nebezpečný.

Na základe podnetu občana sme sa na miesto prišli pozrieť osobne s kamerou. Tak, ako písal v správe cez sociálnu sieť, išlo skutočne asi o 30 až 50 balíkov mäsa spolu s pozostatkami vo forme obalov.

V prvom rade sme sa telefonicky pokúsili kontaktovať starostu obce  Ľ.Šúryho, ktorý ale mobilný telefón nedvihol. Volali sme na Obecný úrad v Dolnej Strede, kde pracovníčka mala hodne práce a tak nás odkázala opätovne na starostu. Ten znovu mobil nedvihol.

Kontaktovali sme preto políciu, ktorá asi po trištvrte hodiny na miesto vyslala hliadku  OO PZ zo Serede.

Medzičasom na základe informácie od nálezcu zaslanej starostovi, miesto našli aj dvaja pracovníci OÚ. Po obhliadnutí miesta veterinárom, OÚ podľa slov jeho pracovníka miesto vyčistí a mäso zlikviduje v kafilérii.

Je minimálne neseriózne, ak niekto namiesto legálnej likvidácie odpadu, tento vyvezie do prírody a spôsobí tak náklady s jeho likvidáciou iným.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Útulky prosíkajú o žranicu pre odhodených psíkov a niekomu nevyjde veľká grilpárty, tak to mrskne k Váhu.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články