Vláda nenechá prevádzky bez pomoci

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Eduard Heger – predseda vlády SR /  Myslíme aj na zatvorené prevádzky, ktoré vzhľadom na zlú pandemickú situáciu znova prichádzajú o tržby a zavádzame znova opatrenia z prvej pomoci, a to v podobe príspevkov na zamestnancov podľa poklesu tržieb.

Ako bude pomoc fungovať?

🔵 za mesiac december o ňu môžu požiadať všetky prevádzky do 50 zamestnancov, ak boli zavreté v mesiaci december 2021 z dôvodu pandemických opatrení,
🔵 podmienkou je pokles tržieb aspoň 40 %, pri ktorej dostane prevádzka príspevok 450 eur na zamestnanca,
🔵 v prípade poklesu tržieb 60 až 80 % to bude 630 eur a ak klesnú tržby prevádzke o vyše 80 %, tak dostane príspevok 810 eur na zamestnanca.

Spustenie pomoci považujem s ohľadom na štátny rozpočet za zodpovednú a adresnú pomoc slovenským podnikateľom. Opatrenie musíme ešte schváliť na vláde, aby si prevádzky mohli od januára začať žiadať o vyplatenie príspevkov.

 

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Edo Cigi a Lubrikant zas urobia pred schválením svoje šméčko potom je tátok helpka na dve veci.

  2. Vláda neustále niekomu pomáha,ľudia sa ale neustále sťažujú,že im nikto nepomáha,a že nedostali niektorí ani kompenzácie z prvej vlny.Takze,niečo tu nesedí.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -