V cele vo väznici v Leopoldove napadol surovo spoluväzňa. Pokus vraždy rieši krajský vyšetrovateľ

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Zo skutku je podozrivý iba 22 ročný mladý muž z okr. Hlohovec.

Polícia bola v stredu, 8.12.2021 privolaná k incidentu do väznice v Leopoldove. Vo väzenskej cele mal spoluväzeň v nočných hodinách surovo dobiť počas spánku druhého,  26 ročného väzňa. S kovovým stolíkom ho viac krát udrel do oblasti hlavy a v dokonaní vraždy mu zabránil ďalší väzeň. Napadnutý muž skončil s viacerými ťažkými zraneniami v nemocnici pre odsúdených v Trenčíne. Podľa prvotných informácií mali mať muži medzi sebou spory a dokonca sa mal útočník väzňovi vyhrážať zabitím.

Policajný výjazd s vyšetrovateľom vykonali obhliadku miesta činu počas a na mieste zaistili viaceré biologické stopy a záznamy z väznice. Vo veci začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu.

súčasnosti vykonáva procesné úkony tak, aby osoba bola v čo najkratšom čase na základe dôkazov obvinená. Zároveň so spisom bude prokurátorovi predložený aj návrh, aby bol podozrivý muž obmedzený na slobode vo výkone trestu.

Vo väznice si odpykával trest za zneužitie platobnej karty. Vo výkone si mal pritom posedieť do októbra 2022. Za úmyselný, obzvlášť závažný zločin mu teraz môže hroziť strata slobody na 15 až 20 rokov.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články