Eduard Heger na rokovaní s prezidentom USA: Slovensko podporuje územnú celistvosť a zvrchovanosť Ukrajiny

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Úrad vlády SR |MM|  Americký prezident Joe Biden dnes hovoril s krajinami tzv. Bukureštskej deviatky o rokovaní s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. V súvislosti so situáciou na Ukrajine či na bieloruských hraniciach zdôraznil, že jeden národ nemá právo hovoriť druhému, aby menil svoje hranice či akú má robiť politiku. Prezident USA svojich partnerov opakovane uistil o silnej podpore bezpečnosti a o tom, že všetky kroky, ktoré v tomto smere USA urobia, budú úzko konzultovať so všetkými spojencami. „Bezpečnosť Európy je aj bezpečnosťou USA,“ vyhlásil Joe Biden.

Sme znepokojnení z ruskej vojenskej prítomnosti v blízkosti ukrajinských hraníc. Ide o vážnu hrozbu a my ju nemôžeme podceňovať,“ povedal počas diskusie predseda vlády SR Eduard Heger. Amerického prezidenta informoval o intenzívnej spolupráci Slovenska s Ukrajinou a zdôraznil, že naša krajina podporuje územnú celistvosť a zvrchovanosť Ukrajiny. „Odkaz zo zasadnutia Európskej rady v Bruseli, ktoré sa uskutoční na budúci týždeň, musí byť rovnako tvrdý, ako sú Spojené štáty v bezprecedentných ekonomických či bezpečnostných sankciách, ktoré by nasledovali v prípade, ak by sa Rusko rozhodlo zaútočiť na Ukrajinu,“ uviedol Eduard Heger.

Slovenský premiér ocenil, že americký prezident o situácii nehovorí len s veľkými hráčmi, ale aj s krajinami na východnej hranici NATO, ktoré majú právom najväčšie obavy z aktuálnych bezpečnostných hrozieb.

Bukureštská deviatka združuje štáty V4, pobaltské štáty, Rumunsko a Bulharsko, teda krajiny ležiace na východnej hranici NATO. Po prvýkrát sa zoskupenie stretlo na úrovni hláv štátov v Bukurešti v roku 2015.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Oooooo pan Biden povedal: ani jeden narod nema pravo hovorit druhemu aby menil hranice a aku ma robit politiku…. Vazne ty dilinko? Je cas aby ste sa Americania stiahli z Europy a sveta a robili si politiku doma nie tu pretoze tu rozosievate iba zlo… A starali sa konecne o seba, nato zrusit presne tak ako padla Varsavska zmluva a hotovo.

  2. To bol svojho času sen naivných ľudí,že sa zrušia naraz NATO a Varšavská zmluva.Preto sa netreba čudovať Rusom,že si z Ukrajiny urobili nárazníkovú oblasť so zapojením Rusov bývajúcich na Ukrajine.Američania a ani Rusi nie sú anjeli,obom ide o nadvládu.

  3. Vraj nikomu nehovoria akú majú robiť politiku… Asi žijem na Marse. Inak nečudujem sa, že sú znepokojení z prítomnosti ruských vojsk na ruskom území, keď sú zvyknutí byť prítomní so svojim vojskom na cudzích územiach. Tiež by som bol z toho znepokojený. Keby si Európa a USA žili každý svoj život, bol by vo svete kľud.

  4. Mimochodom Biden sa nedávno vyjadril, že Ukrajina nie je členom NATO, preto by v prípade vojenskej intervencie zo strany Ruska len pozerali na konflikt spoza mláky, nakoľko nie sú spojenci.

  5. Ruská stíhačka Su-30 dnes vzlietla kvôli americkému prieskumnému lietadlu nad Čiernym morom. Ako uviedlo Národné centrum pre riadenie obrany, stíhačka vzlietla, aby objekt identifkovala a zabránila mu narušiť štátnu hranicu. „Narušenie štátnej hranice Ruskej federácie pripustené nebolo,“ skonštatovalo centrum. Udalosť sa zaobišla bez problémov. (tass)

    Teraz nie je senilný Bidenko znepokojený? Boha to farizejstvo a faloš by mohli exportovať, majú ho dosť.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články