Vyšetrovanie majetkovej trestnej činnosti prinieslo „akčný“ záver. Polícia osobu spoločne zadržala

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
KR PZ Trnava |MM|   V noci z pondelka (06.12.2021) na utorok(07.12.2021) prekonal doposiaľ neznámy páchateľ riadne uzamknuté dvere jednej z budov na ulici Sama Chalupku v Pezinku a vošiel do priestorov tam situovanej garáže, odkiaľ následne odcudzil motorové vozidlo BMW 750i Xdrive, 2 ks bicyklov a 3 ks elektrických bicyklov. Škoda, ktorá bola týmto konaním spôsobená, bola vyčíslená na 66.300 ,- €.
Prípadom sa začali ihneď po prijatí oznámenia zaoberať policajti Okresného riaditeľstva PZ v Pezinku, ktorí v súčinnosti bratislavskou krajskou kriminálkou vykonali potrebné vyšetrovacie a operatívne úkony. Ich výsledkom bolo lokalizovanie odcudzeného motorového vozidla, ktoré sa malo podľa získaných informácií nachádzať v areáli bytového komplexu v obci Veľké Úľany, okr. Galanta.
Policajti v rámci intenzívneho vyšetrovania získali zároveň informácie k osobe, ktorej prítomnosť potrebovali z dôvodu ďalších procesných úkonov zabezpečiť. Tou osobou bol 37-ročný muž z okresu Dunajská streda. V priebehu včerajšieho večera (08.12.2021) spozorovali policajti tohto muža, ako vodiča vozidla zn. AUDI v obci Čierny Brod, okr. Galanta.
Vozidlo sa policajti rozhodli na mieste zákonným spôsobom zastaviť a vodiča zadržať na základe predchádzajúceho súhlasu prokurátora.
Pri kontrole spozorovali že vodič je ozbrojený krátkou strelnou zbraňou. Vodič sa dal s vozidlom z miesta na útek, pri ktorom poškodil viaceré zaparkované motorové vozidlá, ako aj služobné cestné vozidlo. Pri úniku dokonca ohrozil aj príslušníka Policajného zboru, ktorý ho chcel zastaviť. Policajti v súlade so zákonom použili voči unikajúcemu vozidlu aj služobnú strelnú zbraň, a s prihliadnutím na ochranu života a zdravia osôb vystrelili niekoľko výstrelov na oblasť pneumatík vozidla. Po nich vozidlo zastavilo a vodič sa dal na útek v smere do blízkeho poľa. Policajti začali bezodkladne po osobe pátrať.
POLICAJTI SPOJILI V TERÉNE SILY
Aj galantskí policajti boli nasadení do akcie. Na zadržanie hľadaného muža sme použili aj kynológa so služobným psom a muža nakoniec zadržali galantskí kriminalisti na povale opusteného domu.
Po ukončení služobného zákroku si prípad na mieste prevzal vyšetrovateľ z Galanty. Výjazdový tim vykonal prehliadku motorového auta Audi A4. V aute našli a zaistili pištol vz. CZ, samopal vz. 58, náboje do zbraní ale aj látky s podozrením na drogy. V súčasnosti prebieha podrobná expertíza zaistených predmetov.
Galantský vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie a zadržaný muž je podozrivý z útoku na verejného činiteľa, z poškodzovania cudzej veci ale aj z drogovej trestnej činnosti a nedovoleného ozbrojovania. Policajti vykonávajú stále so zadržaným procesné úkony. Nateraz zostáva muž v cele policajného zaistenia.
Ak to procesná situácia vo vyšetrovaní dovolí, o prípade poskytneme neskôr aj ďalšie informácie.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články