Zážitky z Trnavského kraja pod stromčekom

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj |MM|   Najväčšou dilemou vianočných sviatkov býva to, ako vybrať originálny darček, ktorý má hlbší zmysel a po sviatkoch sa nestane zbytočnosťou na vyhodenie.

Dá sa tomu predísť darovaním príbehu a zážitku, ktorý zostane ako spomienka, na ktorú sa nezabúda. Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj preto prináša tipy na príbehy a zážitky pod stromček, ktoré potešia tak tých, ktorí majú radi hmotné darčeky, ako aj tých, ktorí uprednostňujú netradičné zážitky.

Prvým tipom na originálny darček, ktorý pod stromček neputoval cez pol sveta, sú risografiky. Vznikli v súťaži organizovanej KOCR Trnavský kraj. „Cieľom súťaže bolo podporiť slovenských umelcov, a tým ľudí pracujúcich v umeleckom a kreatívnom priemysle, ktorý je jedným z najviac zasiahnutých odvetví počas pandémie koronavírusu,“ povedala riaditeľka Krajskej organizácie Trnavský kraj Agáta Mikulová, ktorá ďalej dodáva, že „na výber je 15 víťazných diel, na ktorých sú vyobrazené ikonické postavy a príbehy Trnavského kraja – Ludwig van Beethoven z Dolnej Krupej, víla Ilona zo Žitného ostrova, moravianska Venuša, piešťanský barlolámač a mnohé iné.“

Diela boli vytlačené v Trnave technikou tlače risograf, ktorá pri reprodukcii diel vytvára nedokonalosti, takže každý vytlačený kus je unikát. Risografiky sú vyrobené v limitovanom počte spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane. Boli ručne očíslované a osobne autormi signované.

Pre tých, ktorí vyhľadávajú práve netradičné zážitky môže byť vhodným darčekom na tieto Vianoce poukážka na zážitkovú prehliadku mesta – Piešťany podľa Wintera. Počas prehliadky je možné nahliadnuť do príbehov rodiny Winterovcov a objaviť ich skryté tajomstvá priamo v uliciach mesta.

„Prehliadku vytvorila KOCR Trnavský kraj v spolupráci s Divadlom Jána Palárika v Trnave a ponúka unikátne spojenie histórie a divadla netradičným a originálnym spôsobom. S audiohrou v slúchadlách návštevníci prechádzajú mestom Piešťany a pred ich očami ožíva doba Ľudovíta Wintera, “ doplnila Agáta Mikulová.

Termín prehliadky si obdarovaný vyberie po uvoľnení protipandemických opatrení.

Bližšie informácie, ako si darčeky objednať, sú uvedené na www.krajzazitkov.sk.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -