Aj v roku 2021 vyhrávajú mená pre bábätká Ema s Jakubom

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MV SR |MM| Rovnako ako v roku 2020 aj v roku 2021 sú najčastejšie mená tohtoročných detí Ema a Jakub. Držiteľkou mena Ema je v tomto roku zatiať 674 dievčatiek. Novonarodených Jakubov máme 1222. Údaje sú aktualizované k 30. novembru.

Zatiaľ čo si meno Jakub drží prvenstvo už tretí rok po sebe, dobieha ho Adam, Samuel, Michal, Oliver, Tomáš, Filip, Matej, Lukáš a Martin. V druhej desiatke najčastejších mien sú Richard, Alex, Matúš, Tobias, Dávid, Peter, Šimon, Patrik, Dominik a Ján.

Ema si obhájila minuloročné prvenstvo a v jej tesnom závese zaostáva Nina. S rozdielom len o 2 dievčatká. Po nich nasleduje Sofia, Eliška, Viktória, Sára, Natália, Nela, Mia a Hana. V druhej desiatke mien je Tamara, Karolína, Kristína, Anna, Diana, Laura, Olívia, Michaela, Rebeka a Júlia.

Tieto mená novonarodených detí sú populárne na Slovensku už niekoľko rokov. Najrozšírenejšie mená na Slovensku mužského pohlavia sú Peter, Ján a Jozef. Ženy sú najčastejšie nositeľkami mien Mária, Anna a Zuzana. Predpokladá sa, že v najbližšej dobe sa do zoznamu najrozšírenejších mien Slovenska, dostanú aj Jakubovia a Emy.

 

Zákon o mene a priezvisku umožňuje mať najviac tri mená. Nemožno určiť meno hanlivé, neosobné alebo domácku podobu mena. Takisto nemožno dať dieťaťu prvé meno totožné s menom žijúceho súrodenca uvedeným v matrike na prvom mieste. Nie je tiež možné osobe mužského pohlavia určiť ženské meno a naopak.

V uvedenej štatistike sa do úvahy bralo vždy len prvé meno dieťaťa.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Konečne, že začali dávať deťom normálne mená a nie z nejakých telenoviel, že starí rodičia nevedeli si spomenúť, ako sa vnuk-vnučka menuje.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -