Ukrývajúci sa medzi nami: Uistite sa, aby najhľadanejší zločinci v Európe neunikli svojej minulosti

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Europol a ENFAST začínajú EU Most Wanted kampaň 2021 dnešným dňom

 

Prezídium PZ SR |MM|  Niektorí z najhľadanejších zločincov Európy sú dlhodobo na úteku. Darí sa im ujsť pred orgánmi činnými v trestnom konaní už dlhé roky. Niektorí z nich môžu v súčasnosti žiť aj relatívne obyčajným životom, no s čiernou kriminálnou minulosťou, ktorú zúfalo skrývajú. Európska sieť tímov aktívneho hľadania ľudí na úteku (ENFAST), s podporou Europolu, spúšťa dnešným dňom EU Most Wanted kampaň 2021, ktorá sa sústredí na tieto osoby v celej Európe, ktoré sa ukrývajú medzi nami.

 

EUROPOL ŤA POTREBUJE!

 

Páchatelia v tejto kampani sú všetci hľadaní za závažnú trestnú činnosť, akou je vražda, obchodovanie s omamnými látkami a obchodovanie s ľuďmi. Žiadame preto verejnosť, aby navštívila internetovú stránku We EU Most Wanted a pozreli si fotografie osôb na úteku a preverili, či niekoho z nich spoznávajú. Ak niekoho poznáte, môžete nás informovať anonymne prostredníctvom tejto internetovej stránky. Mohli by ste tak pomôcť orgánom činným v trestnom konaní chytiť osobu, ktorá je dlhodobo na úteku.

 

Takmer všetky členské štáty sa tento rok zúčastňujú na EU Most Wanted kampani a na stránke je aktuálne zverejnených 62 osôb na úteku.

 

DOPOSIAĽ 110 OSÔB NA ÚTEKU ZATKNUTÝCH

 

Od začiatku spustenia tejto internetovej stránky v roku 2016, zaznamenávajú výročné kampane EU Most Wanted pokračujúci úspech. V minulom roku (2020), bolo zatknutých celkovo 16 osôb na úteku, päť z nich vďaka kampani. Spolu s tipmi od verejnosti sa aj páchatelia prihlásia sami v dôsledku zvýšenej informovanosti verejnosti, ktorú kampaň vytvára. Celkovo 110 osôb na úteku bolo zatknutých od roku 2016, pričom 41 z týchto zatknutí priamo súvisí s tipmi, ktoré prišli zo stránky EU Most Wanted.

 

Zástupca výkonného riaditeľa pre operácie Europolu, Jean-Philippe Lecouffe uviedol: „Jadrom tejto kampane je spravodlivosť pre obete. Skontrolovaním internetovej stránky EU Most Wanted a pozretím osôb na úteku, môžete pomôcť zadržať páchateľa, ktorý je dlhodobo na úteku a postaviť ho pred spravodlivý súd. Doposiaľ bolo zatknutých 110 osôb na úteku, Europol a národné orgány presadzujúce právo potrebujú Vašu pomoc pri ochrane európskych občanov.“

 

Europe’s Most Wanted bola iniciovaná komunitou ENFAST v januári 2016 s plnou podporou Europolu. Všetci členovia ENFAST sú špecializovaní pri vyhľadávaní zločincov na úteku, ktorí sú podozriví alebo boli odsúdení za závažnú trestnú činnosť a sú na nich vydané európske zatýkacie rozkazy. Spolupráca medzi členskými štátmi pri riešení tohto typu cezhraničnej trestnej činnosti je kľúčová, keďže niektoré osoby na úteku unikajú z krajiny do krajiny a opakovane sa vyhýbajú orgánom činným v trestnom konaní.

 

Jednoduchou návštevou internetovej stránky EU Most Wanted by ste ešte dnes mohli poskytnúť dôležité informácie:

https://eumostwanted.eu/hiding

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články