Na Záhorí trnavská župa tento rok zrekonštruovala deväť úsekov ciest a jeden most

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TT SK |MM|  Trnavský samosprávny kraj zmodernizoval ďalšie úseky ciest a mostov, ktoré patria medzi 54 projektov naplánovaných na tento rok. Správa a údržba ciest TTSK obnovila deväť úsekov ciest II. a III. triedy v okresoch Senica a Skalica. Rekonštrukcie v hodnote viac ako 1,8 milióna eur sa týkali úsekov v obciach Čáry, Kúty a Sobotište, ako aj úsekov medzi Borským Mikulášom a Lakšárskou Novou Vsou, respektíve Lopašovom a Oreským. Zmodernizovaný bol aj most cez potok Vrbovčianka za obcou Sobotište.

„Regionálne cesty na Záhorí sú frekventované a často po nich jazdia aj kamióny. Poškodené úseky postupne rekonštruujeme tak, aby boli bezpečnejšie a komfortnejšie. Tento rok sme zrealizovali deväť projektov a desiaty dokončujeme. Investícia do modernizácie viac ako deviatich kilometrov ciest sa vyšplhala na vyše 1,8 milióna eur,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Do rekonštrukcie takmer dvojkilometrového úseku prieťahu cez obce Kúty investovala župa 450-tisíc eur. Na ceste II/500 sa rekonštruovali celkovo štyri úseky. Okrem dvoch v Čároch a jedného v Kútoch, prešiel rekonštrukciou aj prieťah cez obec Sobotište. Ako poznamenal župan Viskupič, „za 33 rokov bola táto komunikácia značne opotrebovaná. Prechádza ňou kamiónová doprava, ktorá sa v Kútoch napája na diaľnicu D2. Bol najvyšší čas tento úsek obnoviť. S rekonštrukciami na Záhorí samozrejme nekončíme, a ďalších deväť projektov máme pripravených na budúci rok.“

V návrhu rozpočtu župy, ktorý bude Zastupiteľstvo TTSK schvaľovať v stredu 8. decembra 2021, sa počíta aj s rekonštrukciou trojkilometrového úseku cesty II. triedy zo Šaštína do Petrovej Vsi. Ďalej ide napríklad o modernizáciu cesty III. triedy zo Smrdákov do Oreského, respektíve troch mostov cez potok Chvojnica pri Holíči, Dubovciach a Popudinských Močidľanoch.

Zoznam desiatich projektov v okresoch Senica a Skalica, ktoré SÚC TTSK zrealizovala v roku 2021:

- Inzercia -

 

  1. Rekonštrukcia cesty II/500 Kúty – Čáry 1.
  2. Rekonštrukcia cesty II/500, Prieťah obcou Čáry – 1.
  3. Rekonštrukcia cesty II/500, Prieťah obcou Čáry – 2.
  4. Rekonštrukcia cesty II/500, Sobotište – prieťah
  5. Rekonštrukcia cesty II/500, Kúty – prieťah
  6. Rekonštrukcia cesty II/590, Lakšárska Nová Ves – Borský Mikuláš
  7. Rekonštrukcia cesty III/1149, Prietrž – prieťah
  8. Rekonštrukcia cesty III/1134, Gbely – prieťah
  9. Rekonštrukcia cesty III/1126, Lopašov – Oreské (prebieha rekonštrukcia)
  10. Rekonštrukcia mosta M5237, most cez potok Vrbovčianka za obcou Sobotište

 

Jozef Viskupič, trnavský župan

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články