Žiaci druhého stupňa základných škôl v Seredi sa aj naďalej vzdelávajú prezenčne.  Nepravdivá informácia v slovenských médiách o dištančnom vzdelávaní.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Už od včera informujú celoslovenské  médiá o tom, že v okrese Galanta žiaci druhého stupňa základných škôl prechádzajú na dištančné vzdelávanie. Uvedená informácia je nepravdivá.

Regionálna hygienička MUDr. Iveta Šuleková vydala Vyhlášku Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Galante č. 274 zo dňa 30. 11. 2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia pre obmedzenia prezenčnej výučby zariadení pre deti a mládež v územnom obvode mesta Galanta.  https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_rok_2021/vyhlaska_274.pdf

Uvedená vyhláška zakazuje prezenčné vzdelávanie len v územnom obvode mesta Galanta.

Na druhom stupni v základných školách v Seredi pokračuje prezenčné vzdelávanie. Dištančne sa vzdelávajú len žiaci v triedach s potvrdeným pozitívnym výsledkom testu.

Vážení rodičia,

Aktuálne pravdivé informácie nájdete vždy na internetových stránkach škôl  a Vašej EDUpage.

Mgr. Silvia Kováčová, ved. odd. ŠRKŠ

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Dúfam, že krízový štáb v meste Sered zasadne čo najskôr a školy v meste Sereď zatvorí!!!!!
    Nerozumiem a nechápem pani riaditeľky v školách.

  2. prečo by mali byť školy zatvorené? je to totálna hlúposť, prinajmenšom tie menšie deti (1. stupeň) by mali byť v škole a nie doma!!!

  3. Školy mali byt dávno zatvorené. Tu nejde vôbec o deti, zdravie národa a vôbec o vzdelávanie. Faktom je že najväčší prednos je zo škôl do domácností / aj do očkovaných/ . Školy sa nezatvárajú
    -lebo by bolo treba vyplácať pandemicku OČR,
    -lebo ďalšia časť zdravotníkov by ostala doma s detmi
    – lebo študenti nemôžu pri dištančom vypomáhať v nemocnici

  4. Zatvorme školy , reštaurácie .obchody , a obmedzujme celý národ , ale hranice otvorené. Celé na hlavu .

  5. Deti prinajmenšom na prvom stupni by mali zostať jednoznačne v školách. V našom meste nie je v školách až taká chorobnosť, deti kontakt s rovesníkmi potrebujú a na dištančné vzdelávanie by jednoznačne veľmi doplatili, ako sa už stalo. Jednoznačne ich treba nechať v školách!!!

  6. treba sa ist pozriet do madarska aj do polska,kurva uplne iny svet, akoby tam corona ani nebola.len tu jebe celej vlade.

  7. Zatvorme firmy, výroby, sklady tam korona nie je ? Tam sa neprenáša ? Len chudence deti by ste stále zatvárali. Už druhú vlnu boli dosť zatvorené a čo to pomohlo ?

  8. A deti nie sú najviac ohrozené najviac ohrozený sú seniori tak ich zavrime a bude pokoj nie?

  9. školy by určite zatvorené nemali byť, keď sa to tu zhorší, maximálne tak 2. stupeň a SŠ, aj to na nevyhnutnú dobu (čo bude bohužiaľ určite do konca prázdnin), no potom by mali určite ísť do školy tiež. Menšie deti, teda 1.-4. ročník by mali byť v škole do 17.12., teda do začiatku prázdnin. Školy by sa mali zatvárať ako posledné a otvárať ako prvé, bolo to tak už veľakrát povedané.

  10. tato vlada prenáša zodpovednosť na obyčajných ľudí. Im vyhovuje držať strach a spraviť lockdown aby mali opravnenie udržiavať núdzovy stav. Núdzovy stav im umožnuje behoň dna meniť zákony.

  11. A aké zákony behom dna v poslednom núdzovom stave zmenili? A ešte mi vysvetli, či lockdown je to isté čo núdzový stav..

  12. “Núdzovy stav im umožnuje behoň dna meniť zákony.”.
    Myšlienka týždňa. Ak nie je núdzový stav, nie je možné prijímať novely zákonov?

  13. pre Anonym 2. decembra 2021, 20:54 komentáre sa mažú, lebo je tu cenzúra…veď múzeum totality, nie?

  14. Anonym 2. decembra 2021, 15:37
    A aké zákony behom dna v poslednom núdzovom stave zmenili? A ešte mi vysvetli, či lockdown je to isté čo núdzový stav..

    https://www.nrsr.sk/web/default.aspx?SectionId=184

    nech sa páči. Pozrite si pravý stĺpec, dátumy schvaľovania. Od 25.11 bol vyhlásený núdzový stav.

    toto sa dialo v predošlom 7 mesačnom núdzovom stave https://www.pravniprostor.cz/clanky/ustavni-pravo/ustavnost-mimoriadnych-zakonov-covid19

    Ešte že tentokrát opizičný partneri vyzvali koaličných aby menenie zákonov podla chuťi bolo výlučne v súvislosti s bojom proti pandémií.

  15. fúha, som si dal namahu a ten prispevok tu nieje, tak bud je tu nejaký filter alebo sa komentar musí schváliť. Je tak ?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -