Pri nehode prišla o život spolujazdkyňa. Na vine nebolo len počasie ale aj vodič pod vplyvom alkoholu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Policajti namerali 43 ročnému vodičovi po nehode v dychu alkohol. Hodnota bola tesne pod 1 promile.

V aute Volvo sa viezli traja, vodič, 41 ročná spolujazdkyňa a jej 22 ročný syn. Krátko pred 19.00 h prechádzali úsekom medzi obcami Kaplná smerom na Cífer. Na rovnom úseku cesty nezvládol riadenie, a na mokrom povrchu dostal s autom šmyk. Volvo prešlo plynule mimo cestu vpravo a narazilo do stromu.

Z miesta nehody boli všetci traja prevezení na ošetrenie do nemocnice. Transport však nezvládla ťažko zranená žena, ktorá viacerým zraneniam ešte v sanitke podľahla. S ťažkými zraneniami nohy, panvy a ďalších vnútorných zranení skončil aj jej syn. Vodič utrpel drobné zranenia a v nemocnici bol jednorazovo ošetrený.

Dopravní policajti okolnosti dopravnej nehody naďalej vyšetrujú a vo veci začali trestné stíhanie pre prečin usmrtenia závažnejším spôsobom v súbehu s ublížením na zdraví s následkom ťažkej ujmy. Alkohol pri nehode bude pre vodiča priťažujúcou okolnosťou. Zákon v tomto prípade stanovuje pre tieto trestné činy hornú sadzbu odňatia slobody až na 5 rokov.

Ak potrebujete súrne odvoz, nikdy si nesadajte k vodičovi, ktorý je pod vplyvom alkoholu. Nielen v cudzom aute sa riadne počas jazdy pripútajte a zbytočne neriskujte. Kombinácia zníženej viditeľnosti, snehových prehánok, mokrej vozovky si vyžaduje za volantom zodpovedný prístup, iba tak prídete všetci do cieľa živí a zdraví.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. nechapem ludi co si sadnu do auta, ktore soferuje clovek, ktory pil. V dnesnej dobe neni problem zohnat odvoz, ci uz zavolat znamemu, alebo taxik.

  2. Veselý vrah!!!! Toto by švéd s autom nikdy neurobil. No tento Slovák to dokázal. Zabil spolujazdkyňu. Zmrzačil spolujazdca.

  3. Pre volvo.., nuž slovenský vodiči sú nadaní.
    Prekotiť audinu v 30 kilometrovej rýchlosti na strechu v úzkej uličke, to tiež nedá každý. A predsa som to videl na vlastné oči..

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -