Pri nehode prišla o život spolujazdkyňa. Na vine nebolo len počasie ale aj vodič pod vplyvom alkoholu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Policajti namerali 43 ročnému vodičovi po nehode v dychu alkohol. Hodnota bola tesne pod 1 promile.

V aute Volvo sa viezli traja, vodič, 41 ročná spolujazdkyňa a jej 22 ročný syn. Krátko pred 19.00 h prechádzali úsekom medzi obcami Kaplná smerom na Cífer. Na rovnom úseku cesty nezvládol riadenie, a na mokrom povrchu dostal s autom šmyk. Volvo prešlo plynule mimo cestu vpravo a narazilo do stromu.

Z miesta nehody boli všetci traja prevezení na ošetrenie do nemocnice. Transport však nezvládla ťažko zranená žena, ktorá viacerým zraneniam ešte v sanitke podľahla. S ťažkými zraneniami nohy, panvy a ďalších vnútorných zranení skončil aj jej syn. Vodič utrpel drobné zranenia a v nemocnici bol jednorazovo ošetrený.

Dopravní policajti okolnosti dopravnej nehody naďalej vyšetrujú a vo veci začali trestné stíhanie pre prečin usmrtenia závažnejším spôsobom v súbehu s ublížením na zdraví s následkom ťažkej ujmy. Alkohol pri nehode bude pre vodiča priťažujúcou okolnosťou. Zákon v tomto prípade stanovuje pre tieto trestné činy hornú sadzbu odňatia slobody až na 5 rokov.

Ak potrebujete súrne odvoz, nikdy si nesadajte k vodičovi, ktorý je pod vplyvom alkoholu. Nielen v cudzom aute sa riadne počas jazdy pripútajte a zbytočne neriskujte. Kombinácia zníženej viditeľnosti, snehových prehánok, mokrej vozovky si vyžaduje za volantom zodpovedný prístup, iba tak prídete všetci do cieľa živí a zdraví.

- Inzercia -

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. nechapem ludi co si sadnu do auta, ktore soferuje clovek, ktory pil. V dnesnej dobe neni problem zohnat odvoz, ci uz zavolat znamemu, alebo taxik.

  2. Veselý vrah!!!! Toto by švéd s autom nikdy neurobil. No tento Slovák to dokázal. Zabil spolujazdkyňu. Zmrzačil spolujazdca.

  3. Pre volvo.., nuž slovenský vodiči sú nadaní.
    Prekotiť audinu v 30 kilometrovej rýchlosti na strechu v úzkej uličke, to tiež nedá každý. A predsa som to videl na vlastné oči..

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články