NESÚHLASÍM! PREHRALI SME BOJ SAMI SO SEBOU!

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
NESÚHLASÍM! PREHRALI SME BOJ SAMI SO SEBOU!
Tridsať rokov sme budovali demokraciu. Neboli sme spolok svätých. Nevysporiadali sme sa s minulosťou a jej nositeľmi. Nechali sme demokraciu budovať autokratom a pohrobkom totality. Tolerovali sme zlodejstvá, prešľapy a demagógiu. Uverili sme populistom, krikľúňom a tým, ktorí pri každej otázke krčia ramenom alebo majú celotelný tik. Ale dosiahli sme napriek tomu mierny pokrok. Slabý a krehký na tri dekády úsilia a jeden a pol generácie.
Konečne sme mali šancu na veľkú pozitívnu zmenu. Pandémia ju neprekazila. Aj tá sa dala lepšie zvládnuť, keby sme držali pokope, ako sa to robí, keď je národ v ohrození. Lenže aj so smrťou pred očami, naší antilídri počítali percentá a trhali korisť. Tá pomaly odumierala. Intenzívne im podkurovali vlastizradcovia a opoziční farizeji, ktorí neváhajú obetovať vlastný ľud pre svoju záchranu. Antivaxeri a antirúškari sú aj inde. My sme neprehrali boj s nimi, oni len využili šancu. My sme spoločne premrhali šancu zmeniť Slovensko na lepšiu krajinu a odpísali sme ďalšiu generáciu.
Zopakujem citát od W. Churchilla: “Úspech nie je konečný, zlyhanie nie je fatálne: To, čo sa ráta, je odvaha pokračovať.” Ja len dodám, že po každom zlyhaní treba nájsť v sebe silu ísť ďalej. Len tak nezostaneme na mieste. Nemôžeme naše deti a nasledujúce pokolenia nechať v beznádeji. Ale ďalej treba ísť bez tých, čo zlyhali a zradili v kritickej chvíli, aj bez tých, čo len všetko ničia.
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. To je zase aký výplod zúfalstva,”My sme neprehrali,prehrali Ti,čo vsadili na túto vládu.Dajte si niekým vypočítať,čo sa všetko udialo od februára 2020.Ako sa demokracia budovala.

  2. A prečo Tony?Ja som túto vládu nevolil.A táto vláda,za celú dobu deklasuje takzv demokraciu.Ale,čo čítam,že chudáci,čo tak strašne chceli,tak sú ohrozovaní opozíciou.!.je to inak?Vysvetlí mi to.

  3. a dalsi pre zmenu zijuci general vo vysluzbe tu pise ze on v minulosti neurobil nic pre sucasnost Neplac tu Pavle a uz konecne nieco zo svojim zivotom urob

    Len potvrdil prax: rotmajster a general NEVELIA. Su folklorom armady SR.

  4. Pán/súdruh generál ty píšeš o demokracii? Ty ktorý si bol roky v ruských análoch a potom si sa presunul do análov amerických, Aký anál ešte existuje aby si sa tam votrel?

  5. Je po voľbách prehrali sme všetci. Ak by bola, sto percentná vakcína proti kovidu, verím že už by bola zaočkovaná každá ľudská bytosť na tejto planéte. Hlúpa vláda plus kovid hotová katastrofa pre Slovensko.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -