Policajti našli podchladených migrantov, neďaleko sa ukrýval aj prevádzač

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  V nedeľu v noci (28.11.2021) prekročili slovensko – ukrajinské hranice 10 nelegálni migranti. Potom prešli pešo až do obce Ubľa, kde ich zadržali policajti z oddelenia hraničnej kontroly PZ Ubľa. Neďaleko tohto miesta sa ukrýval ešte jeden muž, ktorý mal cudzincov odtiaľ odviezť. Pre podozrenie z prevádzačstva policajti zadržali aj jeho. Keďže cudzinci boli podchladení, policajti im okamžite poskytli potrebnú pomoc.

Na základe zistených informácií prípad prevzali policajti z Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície. Vodičom bol 26 ročný ukrajinský občan. Podľa pôvodného plánu mal šiestich Bangladéšanov a štyroch Pakistancov naložiť do osobného motorového vozidla a previezť cez naše územie až do Čiech. Zinkasovať mal za každého 10 000,- CZK.

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP vodiča obvinil z trestného činu prevádzačstva a spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Po dokázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 10 rokov. S cudzincami prebiehajú procesné úkony, až po ich ukončení bude zrejmé, čo s nimi bude ďalej.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články