Cestovné odporúčanie necestovať do regiónu Južnej Afriky

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
MZV SR |MM|  Stupeň odporúčania: 3. stupeň – odporúčanie necestovať (necestovať do určitých oblastí)
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom necestovať do regiónu Južnej Afriky z dôvodu výskytu nového variantu koronavírusu SARS-CoV2 B. 1.1.529.

Týka sa to nasledovných krajín: Juhoafrická republika, Namíbia, Lesotho, Eswatini, Zimbabwe, Botswana a Mozambik. Letecké spojenie z/do regiónu je výrazne obmedzené.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí odporúča občanom SR využiť službu registrácie pred cestou do zahraničia na webovom sídle Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie svetobežka.

 

V prípade, ak sa štátni občania SR ocitnú v núdzi odporúčame kontaktovať pohotovostnú linku Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Pretórii +27833041599 alebo číslo diplomatickej služby Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v Bratislave +421 2 5978 5978.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
 1. Vyzera to tak, ze kombinacia stareho a noveho virusu moze fakt zdecimovat nasu neockovanu populaciu. Na novy Omikron pravdepodobne ani sucasne vakciny dostatocne nezaberu.

 2. Miloš. Pozri Austráliu.kto to tam priniesol.Vakcina je sloboda! ale aj pre vírus. Chodí si kade sa mu zachce aj zo zaočkovaným.

 3. Miloš.čo a?napíšep Ti to polopate.všade majú lockdawny a pod. veci.a le cestovanie ked si O P máš neobmedzené.”Nezaočkovaní cestujúci majú povinnosť po príchode do Austrálie sa izolovať na 14 dní v určenom zariadení v mieste príchodu.” Na SK sa O P napr. nemusia ani registrovať na E hranica. Majú menšiu” nálož “,ale majú a roznášajú bez kontroly

 4. Bohuš 29. novembra 2021, 12:47 – myslim, ze som dostatocne na nedostatocne opatrenia poukazal vo svojom clanku.

  Za standardnej situacie ja osobne do zahranicia cestujem kazdy mesiac. Pre sirenie virusu som nebol mimo repunliku 2 roky. Prave v roku 2019 na konci leta som bol v Irane, na Ukrajine, a naposledy 2x na Ukrajine v novembri.

  Cestovanie mi chyba hodne, no napriek tomu ze sme ockovani, necestujeme, neboli sme nikde ani v lete a nepojdeme dovtedy, pokym bude akutne hrozit prenos virusu.

  Necestujem preto, lebo si uvedomujem rizika prenosu prave na velkych medzinarodnych letiskach a ver, ze som niekolkokrat presiel vsetkymi najvacsimi na svete.

  ZODPOVEDNOST musi prevysit osobny zaujem, relax a zvyky. Nerobim to preto, lebo mam strach, ale preto, aby sme mohli slobodne cestovat co najskor.

  Zial, je nas malo a aj dnes su nejaki moji znami v Madarsku, lebo tam to je bez opatreni.
  Cele zle…

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -