Sereďská florbalová mládež opäť šliape naplno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Slavo Haberajter /  Po dlhej športovej pauze, zapríčinenej pandémiou, sa brány florbalového klubu Ice Players Sereď znovu otvorili pre mládež zo Serede, ale aj širokého okolia. Chlapci a dievčatá ročníkov narodenia od 2007 až 2014 sa pravidelne stretávajú pod dohľadom skúsených trénerov v športovej hale OA Sereď, kde cibria svoje florbalové, ale aj pohybové zručnosti. Momentálne sme hráčku základňu zastabilizovali na pekných 35 členov, ktorí s veľkým nadšením trénujú dvakrát do týždňa, a to v pondelky od 17:30 do 19:00 a stredy od 16:30 do 18:00. Náš tím sme rozdelili na dve vekové kategórie, teda mladší a starší.

U mladších detí rozvíjame najmä základné pohybové zručnosti, venujeme sa rôznym hrám, súťažiam a nechávame ich naplno užívať si radosť z pohybu. Na florbal samozrejme nezabúdame a od úplných základov vychovávame budúcich reprezentantov nášho klubu a nášho mesta. Náplňou našich tréningov sú dôležité zručnosti, od správneho držania tela a florbalovej hokejky až po orientáciu na ihrisku, presné prihrávky a strely. Veľmi nás teší hlavne záujem dievčat, keďže náš klub je povestný vychovávaním reprezentantiek.

Starší junáci už nejaké florbalové skúsenosti majú, mnohí náš klub navštevovali aj pred pandémiou, preto s u nich venujeme najmä rozvíjaniu už nadobudnutých florbalových zručností, ale taktiež nezabúdame pridávať nové prvky a dôraz kladieme aj na kondíciu.

Ak máš chuť hrať a baviť sa športom, nových členov stále radi prijmeme. Pre viac informácií na nás mrknite na facebooku Ice Players Sereď. Tento projekt je spoluorganizovaný mestom Sereď.

 

zdroj: seredskenovinky.sk

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -