Na margo relácie EKO ďalej odvysielanej 24. 11. 2021 na 1. programe RTVS o 22.10 hod.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Bc. Ľubomír Veselický  /25 NOV 2021/

K obsahu  reportáže musím podať  niekoľko dôležitých informácií.

Moja výpoveď pred kamerou bola oveľa dlhšia a povedal som tam aj iné  informácie, ktoré odvysielané neboli. Napríklad :

1/ Niklovka  vstupovala do likvidácie s aktívami v účtovnej hodnote 675,5 milióna Sk. Skutočné tržby za ich predaj k 31. decembru 1996 boli 225,6 milióna Sk. Z tých 225 miliónov nebola štátom na likvidáciu lúženca využitá ani koruna. 

2/ Ako obyvatelia Serede sme dúfali, že príchodom nového ministra životného prostredia a po jeho osobnej obhliadke lúženca 3. júla 2020 začne tento rezort skládku lúženca konečne riešiť. Žiaľ nestalo sa.

K samotnej  práci RTVS. Reportáž bola natočená začiatkom februára 2021 a odvysielaná po 10 mesiacoch. O jej zaradení do programu  ma telefonicky vo štvrtok  24.11.2021 okolo poludnia informoval redaktor, ktorý rozhovor so mnou  točil vo februári. Osobne si tento jeho počin veľmi vážim. V rozhovore ma upozornil, že podľa usmernenia vedenia RTVS nemohli byť niektoré moje vyjadrenia  v reportáži zverejnené. Táto skutočnosť potvrdzuje, že  redaktori v mainstreamových médií  síce natočia všeličo, no o tom, čo z natočeného materiálu bude odvysielané a čo nie,   rozhodunú ich šéfovia.

Ústavou zaručená sloboda prejavu  a etický kódex novinára dostávajú takto  od vlastníkov médií riadnu po papuli.

Ako kompenzáciu za túto nehoráznosť nás potom ústami politikov chlácholia rečami o krehkej  demokracii a úžasnej slobode, ktorú máme.

 

 

 

zdroj: seredskenovinky.sk

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Lubo nejde o to co si kde teraz nataral, ale preco si vtedy zbabelo kolaboroval s rezimom, v neprospech zivota obyvatelov mesta Sered!!! Keby ta vtedy ukrizovali bol by si dnes hrdina. Teraz nas len oberas cez mestsky urad o podielove dane, lebo dochodok ti nestaci na tvoj zivotny standard. RTVS ti uz zaplatila za tvoju rozpravku?

  2. takze media okamzite hodime do jedneho vreca. to, ze sa take deje za reznika v rtvs sa nedivym, ale neprezentujete ziadny rukolapny dokaz o tom, ze sa toto deje v inom mediu, no napriek tomu generealizujete. narativ ze media zavadzaju nas doveidol do tejto situacie ked uz neverime ani odbornikom. smutne, ze clovek roky zijuci z penazi danovych poplatnikov toto rozsiruje

  3. To snáď žartujete. Alebo horšie, myslíte to vážne. Ktože sa to tu dožaduje ústavou zaručenej slobody prejavu? Vždy sme boli smelí, až keď sme to smeli, že pán Veselický?! Ach vy boľševický Andersen, že vás takto neosvietilo za minulého režimu? Prečo ste sa vtedy nedomáhali ústavných práv, ale ste zbabelo držali hubu a krok. Preto by sa teraz slušilo a patrilo z vašej strany byť pokorný a vďačný, že ste sa poľahky a bez ujmy prešmykli ku korýtku. Asi sa domnievate, že máme na čele napísané, že žereme seno? Trošku súdnosti by som poprosil, naozaj.

  4. Kto nevie čo bol komuš režim, nech radšej drží chrapinu. Tomáš je geroj on sa komunistov nebojí.

  5. Mna by skorej zaujimalo kde sa daju zohnat pripadne vidiet hentake farebne zabery niklovky, pripadne aj ciernobiele, knihy a pod.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -