EMA odporučila očkovanie vakcínou proti Covidu detí vo veku 5-11 rokov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MZ SR |MM|  Deti v tomto veku dostanú vakcínu s nižšou účinnou dávkou (10 mikrogramov) ako deti a dospelý vo veku nad 12 rokov (30 mikrogramov).

Účinnosť vakcíny od Pfizeru je podľa štúdii pri tomto dávkovaní pre túto vekovú skupinu porovnateľná ako účinnosť pri vyššej dávke pre staršie vekové skupiny.

Európska lieková agentúra potvrdila, že vakcína je bezpečná aj pre deti vo veku 5-11 rokov. Vedľajšie účinky sú podobné ako pri iných vekových skupinách. Bývajú mierne a trvajú len zopár dní.

 

https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/media/tlacove-spravy/europska-liekova-agentura-odporucila-vakcinu-comirnaty-pre-deti-od-5-11-rokov?page_id=5734&fbclid=IwAR3fcdB0Bav-mVt9LQmVdRHnAuvtR6f5Rmf6j4kIFBAeIcUIKhwC8bc9HuA

- Inzercia -
- Inzercia -
 1. sintavan to bude super ked deti ockovat od malinka sa ockovalo tak neni problem ale v prvom rade zatvorit skoly

 2. Kedy to bude? Určite dám zaočkovať všetky moje deti! Tešíme sa aby sme mohli slobodne ísť do cudziny ✌️

 3. Dúfam že redakcia bude spoluzodpovedna za ockovavanie, inak patríte medzi špinavcov a pomáhate predávať neoverenu očkovaciu vakcínu.

 4. Ja dúfam, že ty budeš spoluzodpovedný za smrť 14000 ľudí, lebo tu trepeš neoverené nezmysly

 5. zodpovednost moze niest len svojpravny clovek. dilino bezmozgovy zelenomikinovy nenesie zodpovednost ani za svoje vylucovanie.

 6. Podľa toho čo tu čítam ste len vy zaočkovaní najmúdrejší na svete. Všetci ostatní sú jeb..tí…
  zaujímavé že ja si to myslím opačne !

 7. Prezraďte mi prosím,prečo by sa mali deti očkovať proti covidu.Je známe,že aj zaočkovani môžu dostať covid,a môžu ho prenášať.Ked teda tvrdíme,že zaočkovani majú ľahší priebeh a odľahčuje tým nemocnice,dobre ,beriem.Ale tu sa naskytá jedna otázka,koľko detí je na intenzívnych lôžkach? Ani jedno.Tak prečo zbytočne zaťažovať deti.?A tu padá celá teória o očkovaní a záchranu nemocníc.Lebo tu musia ľudia zachraňovať to,čo politika skurvila.A to svojim telom.

 8. Anonym 26. novembra 2021, 9:45.lebo pri dištančnom vzdelavaní necháš dieťa nezaočkovaným starým rodičom a tých nakazí! a tý naplnia nemocnice! .Alebooo biznis

 9. Anonym 26. novembra 2021, 9:45

  Očkovanie je tu na to, aby si si vytvoril protilátky. Pri stretnutí s covidom tvoj imunitný systém účinne, efektívne, okamžite bojuje. Výsledok je, že buď ani nič nevieš, alebo pri vyššej náloži máš klinické príznaky, alebo pri mega náloži a slabej imunitnej odpovedi končíš na kyslíku. Nikto na UPV nie je neočkovaný.

  Pri použití vakcíny sa vyhýbaš rozvoju ochorenie. Po odpojený z UPV sa účíš chodiť, jesť lyžičkou, veľku potrebu robiť do záchoda a podobne pol roka. Rozdiel medzi prekonaním rozvinutého ochorenia a neprekonaním rozvinutého ochorenie je post covid syndrom, inak povedané vačšie alebo menšie poškodenie zdravia po prekonaní covid19. Po použití vakcíny sa snažíš obstáť tak, aby si nedosiahol status prekonaný covid, chrániš sa ďalej rúškom a dodržiavaš opatrenia a malo by sa ti to podariť.

  Nemáš za čo!

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -