Dvory plné odpadu a rozobratých áut. Vyšetrovateľ obvinil dvoch mužov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|   40 ročný cudzinec a 20 ročný mladý muž mali na 4 parcelách viac ako 10 ton odpadu. Polícia oboch stíha pre prečin neoprávneného nakladania s odpadmi.

Trnavskí policajti na prípade pracujú už niekoľko mesiacov. Počas prehliadky pozemkov, ktoré sa konali na jar, našli v obci Hrnčiarovce nad Parnou približne 35 starých, nepojazdných vozidiel rôznych značiek, rozobraté časti áut, blatníky, pneumatiky, sklo, elektroniku ale aj drobné súčiastky. Niektoré autá boli aj s evidenčnými číslami, mnohé ešte prihlásené do evidencie a policajti po lustrácii zistili, že zopár kusov pochádza aj z trestnej činnosti a po ukradnutých autách je vyhlásené celoštátne pátranie.

 

PREKVAPENÍ Z POLICAJNEJ RAZIE

Policajti ich počas prehliadky oboznámili, že ich činnosť má znaky protiprávneho konania. Obaja muži tvrdili, že nevedeli o tom, že konajú v rozpore so zákonom o odpadoch a na takúto činnosť je potrebné povolenie resp. licencia. Okrem toho, že mali neoprávnene zhromažďovať staré autá, rozoberať ich na súčiastky, skladovali nebezpečný odpad, sú navyše podozriví aj z toho, že niektoré z vecí mohli ďalej predávať a tým sa dopustiť aj neoprávneného podnikania.

Znalecký posudok potvrdil podozrenie z nelegálnej činnosti a podľa znalca vydali obaja muži životné prostredie do nebezpečenstva väčšej škody, ktorú znalec vyčíslil na viac ako 13 tisíc eur. V zmysle zákona môže za takéto konanie hroziť trest odňatia slobody až na 3 roky.

 

S ODPADOM BEZPEČNE

Upozorňujeme ľudí: ak sa chcete zbaviť auta, pred odhlásením z evidencie je potrebné auto vždy odovzdať do certifikovanej prevádzky, zberného dvora, ktorá má zo zákona oprávnenie nakladať s odpadom. Ak odhlásite auto z evidencie pre krádež, a takéto auto polícia nájde, v rámci vyšetrovania trestnej veci vám policajt časti vozidla vráti a nepríde ani k poistnému plneniu.

Navyše, ak zostane v evidencii a vy ho odovzdáte niekomu na šrot, nezbavujete sa povinnosti povinného poistenia a účasti na pravidelných kontrolách STK a EK. Pri zneužití evidenčných čísiel sa navyše vystavujete ďalšiemu riziku.

 

 

- Inzercia -
- Inzercia -
  1. zoberte skrytú kameru a choďte sa pozrieť ako to robia licencované vrakoviská! odovzdáš im zadarmo svoj majetok, a oni ho potom speňažia. Ty nemôžeš .Ďalší vychcaný biznis pre ……..!

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -