Platinová svadba

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Dnes sa konala v kostole Narodenia Panny Márie v Pate mimoriadna udalosť – Platinová svadba, čo ani kronika obce nepamätá. Jej protagonistami boli manželia František a Hermína Práznovskí, ktorých spoločná cesta životom trvá vo vzájomnej láske a úcte už celých 70 rokov, teda od 17. novembra 1951.

V sobášnej listine z toho roku je napísané:

Mladoženích: František Práznovský, rímskokatolíckeho vyznania, nar. 27. 1. 1932 v Pate.    Mladucha: Hermína Čutríková, rímskokatolíckeho vyznania, nar. 2. 11.1932 v Šoporni.        Svedkovia: Izidor Trubač a Leonard Šmátrala

Zapísané na základe zápisnice o cirkevne uzavretom manželstve pred sobášnym kňazom    Izidorom Štefíkom v Šoporni.

Ich spoločná cesta začala ešte v roku 1948, kedy sa zoznámili v meštianke v Šoporni. Po sobáši bývali u rodičov nevesty a narodili sa im dve deti, syn Jozef a dcéra Daniela. Po 11. rokoch sa presťahovali do Paty.

František, vyučený rušňovodič po skončení školy pracoval v Bratislave na Východnom nádraží. Neskôr, po pracovnom úraze, pracoval ako rušňovodič až do dôchodku v Niklovke Sereď.

Pani Hermína pracovala na traktorovej stanici v Šoporni ako hospodárka a od roku 1964   v  patanskej  Paprikárni.

Život manželov  Práznovských naplnilo šťastím narodenie štyroch vnučiek, ktoré nadovšetko milujú. O ich dobrote svedčí aj skutočnosť, že spolu s dcérou Danielou poskytli starostlivosť a domov chlapcovi Tomášovi, odchovancovi z detského domova.

Dnes ich život obohacuje a napĺňa šťastím 9 pravnúčat.

 

 

- Inzercia -
- Inzercia -
 1. Ach jaj, dedusko a babicka (a ostatni tiez) bez respiratorov vo vnutornych priestoroch. A to sa potom cudujeme, ze koncia s covidom v nemocniciach.

 2. Som zvedavý, či by si si zavesil na stenu fotografiu z obzvlášť takejto slávnostnej príležitosti, keby mali všetci na tvári respirátory. Inak bol tam len úzky okruh rodiny (dá sa povedať že bunka) a všetci mali respirátory. A nakoniec, Fotografované osoby na čas nevyhnutný pre výkon procesu fotografovania, či už v interiéry alebo exteriéry, môžu rúška, či respirátory odložiť.

 3. Blahoželám, krásne a úžasné, ešte mnoho ďalších rokov spokojneho a šťastného života… A hlavne veľa zdravia

 4. Kde je napísané že respirátor chráni na 100% pred prenosom respiračných ochorení?!
  Keby vás radšej zaujímalo to ako sme všetci podriadení vláde a nie to či účastní mali prekryté horné dýchacie cesty.
  Kvôli bezpečnosti a pre ochranu zdravia boli vopred všetci otestovaní niekoľkokrát.
  Už aj pri takýchto krásnych udalostiach ste ľudia tak hlúpi a bez štipky radosti a súcitu.

 5. Prosim kto chce nech nieco pekne napise alebo popraje ale prosim take komentare si nechajte na iny clanok. Dakujem☺☺☺☺☺☺

 6. btw, aky krasny slovnik ma dezolat z komentara o 8:57, uroven 4cenovej skupiny. Ide o to, ze dedko a babicka sa zbytocne vystavuju riziku. Su zlati, len riskuju v dnesnej dobe…

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -