Riaditeľ múzea holokaustu Martin Korčok získal symbolický kľúč z Nežnej revolúcie

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

O2 a Férová Nadácia O2 už šiesty rok pripomínajú širokej verejnosti hodnoty, ktoré priniesol 17. november 1989. Pri tejto príležitosti bol až 89. osobnostiam odovzdaný symbolický kľúč z Nežnej revolúcie. Cieľom bolo poďakovať predstaviteľom mladšej generácie za to, že sa usiluje presadzovať a šíriť odkaz Novembra a sú akýmisi „Ochrancami a ochrankyňami slobody“. Medzi ocenenými bol aj Martin Korčok, riaditeľ múzea holokaustu v Seredi.

Kým po minulé ročníky mali ľudia možnosť prekročiť virtuálne hranice krajiny, prejaviť úctu a rešpekt hrdinom spod tribún alebo si prečítať či vypočuť knihu Rozprávky o slobode z pera spisovateľa Daniela Heviera, tento rok sa nadácia rozhodla vrátiť k symbolu, s ktorým sa novembrové námestia spájajú a to ku štrnganiu kľúčmi. Kľúče v roku 1989 otvorili dvere k slobode a preto sa nadácia rozhodla laureátov oceniť práve pomyselným kľúčom.

Kľúče sa stali akýmsi symbolom slobody a spomienky na 17. november 1989. Ako zástupcovia Ferovej Nadácie O2 uviedli: “Sloboda stále nie je samozrejmosť, je veľmi krehká a ak si ju nebudeme strážiť a chrániť, môžeme o ňu veľmi ľahko opäť prísť. Chceme preto vyjadriť, že si veľmi vážime všetkých ľudí súčasnej generácie, ktorí svojimi aktivitami ochraňujú alebo pripomínajú vybojované hodnoty 17. novembra (sloboda, ľudské práva, spravodlivosť, solidarita, tolerancia, ochrana životného prostredia) akýmkoľvek spôsobom.” (zdroj:Nadácia O2)

V sprievodnom liste, ktorý obdržal každý laureát sa mimo iného píše: “…chceli by sme sa Vám za všetky vaše aktivity poďakovať a oceniť ich. Preto Vám posielame ako nášmu ochrancovi slobody, spomienkový kľúč – symbol slobody a spomienky na 17. november 1989, kedy teto malý predmet vyštrngal rukami tisícov ľudí lepší život a odomkol im aj nám dvere do slobodnejšieho sveta.”

Riaditeľ Korčok si ocenenie veľmi váži a hovorí: “Kľúče nám otvorili dvere do slobodného sveta a my budeme svojou prácou tento slobodný svet napĺňať hodnotami demokracie.”

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -