Žiaci ZŠ J.A. Komenského sa učia pracovať s peniazmi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ZŠ J.A. Komenského /  Tri predpoludnia si na našej škole deviataci zvyšovali svoju finančnú gramotnosť – učili sa, ako zaobchádzať v živote s financiami. Bolo to vďaka projektu s názvom Finančná sloboda, ktorý realizuje spoločnosť OVB Allfinanz Slovensko a do ktorého sa naša škola zapojila.

V dňoch 8. – 10. 11 sa zišli žiaci 9. ročníka v školskej knižnici, aby sa zapojili do hry, ktorej účelom bolo splnenie 3 cieľov. Najdôležitejším z nich bolo dosiahnuť finančnú nezávislosť rodiny. Počas hry sa žiaci učili, ako si poradiť s financiami v rôznych životných situáciách. Mohli použiť svoje skúsenosti z reálneho života a naopak, z hry získali vedomosti, ktoré budú môcť neskôr aplikovať na zlepšenie svojej vlastnej finančnej situácie.

Žiaci pracovali naozaj usilovne a logicky premýšľali. V záverečnom vyhodnotení boli najúspešnejšie 2 žiačky z 9.C triedy – Monika Durajová a Veronika Okoličányiová. Zapojenie našej školy do projektu Finančná sloboda prinieslo žiakom nové spôsoby myslenia v oblasti financií a tiež možnosť získať základné skúsenosti vo finančnom plánovaní, ktoré raz použijú vo svojom živote.

Mgr. Eliášová

 

zdroj: ZŠ J.A. Komenského Fb

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Vidím že tam mali aj nejaké papierové peniaze,teda akože. Ale aj tak to nemá význam lebo nosatí globalisti chcú hotovosť totálne zrušiť. A to iba preto aby mali totálnu kontrolu nad všetkými aj tými najmenšími finančnými transakciami.
    Zdá sa vám to ako HOAX ? Onedlho realita !

  2. Kokot je ten čo ťa ráno obúva. Podľa vyjadrenia vidieť čo si zač. Stredoveký primitív.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články