Žiaci ZŠ J.A. Komenského sa učia pracovať s peniazmi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ZŠ J.A. Komenského /  Tri predpoludnia si na našej škole deviataci zvyšovali svoju finančnú gramotnosť – učili sa, ako zaobchádzať v živote s financiami. Bolo to vďaka projektu s názvom Finančná sloboda, ktorý realizuje spoločnosť OVB Allfinanz Slovensko a do ktorého sa naša škola zapojila.

V dňoch 8. – 10. 11 sa zišli žiaci 9. ročníka v školskej knižnici, aby sa zapojili do hry, ktorej účelom bolo splnenie 3 cieľov. Najdôležitejším z nich bolo dosiahnuť finančnú nezávislosť rodiny. Počas hry sa žiaci učili, ako si poradiť s financiami v rôznych životných situáciách. Mohli použiť svoje skúsenosti z reálneho života a naopak, z hry získali vedomosti, ktoré budú môcť neskôr aplikovať na zlepšenie svojej vlastnej finančnej situácie.

Žiaci pracovali naozaj usilovne a logicky premýšľali. V záverečnom vyhodnotení boli najúspešnejšie 2 žiačky z 9.C triedy – Monika Durajová a Veronika Okoličányiová. Zapojenie našej školy do projektu Finančná sloboda prinieslo žiakom nové spôsoby myslenia v oblasti financií a tiež možnosť získať základné skúsenosti vo finančnom plánovaní, ktoré raz použijú vo svojom živote.

Mgr. Eliášová

 

zdroj: ZŠ J.A. Komenského Fb

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Vidím že tam mali aj nejaké papierové peniaze,teda akože. Ale aj tak to nemá význam lebo nosatí globalisti chcú hotovosť totálne zrušiť. A to iba preto aby mali totálnu kontrolu nad všetkými aj tými najmenšími finančnými transakciami.
    Zdá sa vám to ako HOAX ? Onedlho realita !

  2. Kokot je ten čo ťa ráno obúva. Podľa vyjadrenia vidieť čo si zač. Stredoveký primitív.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -