Falg futbal na Základnej škole J.A. Komenského

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ZŠ J.A. Komenského /   Žiaci 2., 3. a 4.ročníka ZŠ Jana Amosa Komenského sú zapojení do pilotného projektu MODUlY, ktorý zastrešuje Ministerstvo školstva. Cieľom projektu je priniesť do vyučovania telesnej výchovy na 1.stupni ZŠ zaujímavý, inovatívny a inšpiratívny obsah a predstaviť žiakom aktívne spôsoby a možnosti trávenia voľného času.

V pilotnej fáze projekt obsahuje moduly zamerané na tanec, tenis, zdravotné cvičenia, vodné pólo, atletiku, gymnastiku, cvičenia so švihadlom či flag futbal.
Naša škola je zapojená v module zameranom na nový atraktívny šport flag futbal. Je to absolútne bezkontaktná verzia amerického futbalu, ktorá je vhodná do školského prostredia ( viac o hre https://www.youtube.com/watch?v=l8_RKS15eiY).

Hodiny telesnej výchovy vedie tréner zo Americký futbal na Slovensku (Slovenskej asociácie amerického futbalu), ktorý oboznámi učiteľov a žiakov so základnými technikami a zručnosťami ako sú behanie, uhýbanie, hádzanie a chytanie prihrávky. Po absolvovaní modulu v rozsahu 6 vyučovacích hodín sa očakáva, že učiteľ bude vedieť pokračovať vo flag futbale so žiakmi samostatne. Napriek tomu, že iba začíname, flag futbal má úspech medzi žiakmi i učiteľmi. Veríme, že sa stane obľúbenou hrou, ktorá vzbudí záujem žiakov o telesnú výchovu a šport.

PaedDr. Jana Očenášová

 

zdroj: ZŠ J.A. Komenského Fb

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -