Pietna spomienka pri príležitosti Dňa vojnových veteránov na Šafárikovom námestí v Bratislave

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ondrej Urban  /   Pri príležitosti Medzinárodného dňa vojnových veteránov sa pri Pamätníku príslušníkov západného odboja na Šafárikovom námestí v Bratislave uskutočnila pietna spomienka na všetkých hrdinov bojujúcich za národ a slobodu ďalších generácií.

 

Spomienku zorganizovalo Ministerstvo obrany SR v spolupráci s Veľvyslanectvom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska v SR. Štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer pri pamätníku zdôraznil obdiv a úctu voči všetkým vojnovým veteránom a zdôraznil že nadčasové hodnoty pre nich znamenali viac ako starch, pričom neváhali riskovať v boji o lepšiu budúcnosť aj svoj život, a to či už so zbraňou v ruke, alebo iným spôsobom. V podobnom duchu sa prítomným prihovoril aj veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku Nigel Baker. Jednotlivé delegácie položili k pamätníku vence a každý prítomný k nemu zapichol symbolický krížik s červeným kvetom vlčieho makom, ktorý symbolizuje Deň vojnových veteránov a pôvodne bol symbol pre padlých vojakov v 1. svetovej vojne. Spomienky sa zúčastnili aj členovia občianskeho združenia UN Veteran Slovakia a klubu Zväzu vojakov SR zo Serede plukovník v. v. Miroslav Klimek, podplukovník v. v. Bernard Roštecký a podplukovník v. v. Ondrej Urban.

 

zdroj: seredskenovinky.sk

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Dvojtvárnosť…
    Na jednej strane si naši politici hrdo pripínajú červené maky, na druhej strane sme v organizácii NATO, ktorá určite nie je mierotvorcom, na akého sa tak rado hrá. Alebo si niekto fakt myslí, že NATO na čele s USA do Iraku, Afganistanu, Srbska či kde prinieslo mier? Asi by som nemal odvahu položiť túto otázku niekde v zmienených krajinách…

  2. Si predstav že hej, v minimálne 99% nikoho „nenapadli“ len tak. Vždy mali dôvod prečo išli do nejakej krajiny. Do afghanistanu išli bojovať proti teroristom keďže to Rusi nedokázalo a prehrali tam.

  3. Si predstav že hej, v minimálne 99% nikoho „nenapadli“ len tak. Vždy mali dôvod prečo išli do nejakej krajiny. Do afghanistanu išli bojovať proti teroristom keďže to Rusi nedokázalo a prehrali tam.

  4. Vtip tyzdna

    Do afghanistanu išli bojovať proti teroristom keďže to Rusi nedokázalo a prehrali tam

  5. Čo narobia s človekom sociálne siete a mainstreamové médiá… Takže išli zachraňovať Rusom reputáciu. 🤣😂

  6. Výroba zbraní je biznis, počul som. Zbrane s USA sú najlepšie na svete. Hlavne treba agitovat a hľadať nepriatela, príkladne Rusov, Číňanov. Mam pocit ze vojna je olimpiada v ktorej ide len o život.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články