Pietna spomienka pri príležitosti Dňa vojnových veteránov na Šafárikovom námestí v Bratislave

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ondrej Urban  /   Pri príležitosti Medzinárodného dňa vojnových veteránov sa pri Pamätníku príslušníkov západného odboja na Šafárikovom námestí v Bratislave uskutočnila pietna spomienka na všetkých hrdinov bojujúcich za národ a slobodu ďalších generácií.

 

Spomienku zorganizovalo Ministerstvo obrany SR v spolupráci s Veľvyslanectvom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska v SR. Štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer pri pamätníku zdôraznil obdiv a úctu voči všetkým vojnovým veteránom a zdôraznil že nadčasové hodnoty pre nich znamenali viac ako starch, pričom neváhali riskovať v boji o lepšiu budúcnosť aj svoj život, a to či už so zbraňou v ruke, alebo iným spôsobom. V podobnom duchu sa prítomným prihovoril aj veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku Nigel Baker. Jednotlivé delegácie položili k pamätníku vence a každý prítomný k nemu zapichol symbolický krížik s červeným kvetom vlčieho makom, ktorý symbolizuje Deň vojnových veteránov a pôvodne bol symbol pre padlých vojakov v 1. svetovej vojne. Spomienky sa zúčastnili aj členovia občianskeho združenia UN Veteran Slovakia a klubu Zväzu vojakov SR zo Serede plukovník v. v. Miroslav Klimek, podplukovník v. v. Bernard Roštecký a podplukovník v. v. Ondrej Urban.

 

zdroj: seredskenovinky.sk

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Dvojtvárnosť…
    Na jednej strane si naši politici hrdo pripínajú červené maky, na druhej strane sme v organizácii NATO, ktorá určite nie je mierotvorcom, na akého sa tak rado hrá. Alebo si niekto fakt myslí, že NATO na čele s USA do Iraku, Afganistanu, Srbska či kde prinieslo mier? Asi by som nemal odvahu položiť túto otázku niekde v zmienených krajinách…

  2. Si predstav že hej, v minimálne 99% nikoho “nenapadli” len tak. Vždy mali dôvod prečo išli do nejakej krajiny. Do afghanistanu išli bojovať proti teroristom keďže to Rusi nedokázalo a prehrali tam.

  3. Si predstav že hej, v minimálne 99% nikoho “nenapadli” len tak. Vždy mali dôvod prečo išli do nejakej krajiny. Do afghanistanu išli bojovať proti teroristom keďže to Rusi nedokázalo a prehrali tam.

  4. Vtip tyzdna

    Do afghanistanu išli bojovať proti teroristom keďže to Rusi nedokázalo a prehrali tam

  5. Čo narobia s človekom sociálne siete a mainstreamové médiá… Takže išli zachraňovať Rusom reputáciu. 🤣😂

  6. Výroba zbraní je biznis, počul som. Zbrane s USA sú najlepšie na svete. Hlavne treba agitovat a hľadať nepriatela, príkladne Rusov, Číňanov. Mam pocit ze vojna je olimpiada v ktorej ide len o život.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -