Niektorým chýba pud sebazáchovy. Za týždeň dvaja zrazení neopatrní chodci

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Obom zrážkam by sa dalo predísť, ak by si obaja zobrali naše opakované rady k srdcu. Namiesto toho museli policajti riešiť, v okrese Hlohovec, dve dopravné nehody, ktoré pravdepodobne zavinili práve chodci.

Prvú zrážku riešili dopravní policajti v meste Hlohovec. Minulý štvrtok, skoro ráno, prechádzala cez cestu, mimo priechod pre chodcov, 47 ročná žena. Bez toho, aby sa presvedčila, či je to pre ňu bezpečné, vystúpila spoza stojaceho autobusu priamo do jazdnej dráhy autu Škoda Felicia. Jeho 21 ročný vodič už nedokázal zareagovať a do ženy narazil. Policajti dychovými skúškami prítomnosť alkoholu u účastníkov nehody nezistili.

Neosvetleného chodca zas zachytilo auto na ceste I. triedy pri obci Červeník. V utorok večer prijali policajti oznámenie o chodcovi, ktorý sa má tackať po ceste medzi obcou Madunice a mestom Leopoldov. Hliadka nakoniec našla 67 ročného muža ležať na zemi, neďaleko obce Červeník. Zachytiť ho malo neznáme čierne vozidlo, ktoré nezastavilo a pokračovalo v jazde. Po pár minútach sa ale 40 ročný vodič auta Suzuki Vitara na miesto vrátil. To, že niekoho svojím pravým spätným zrkadlom zachytil, zistil až doma a ihneď sa vydal po tej istej ceste späť. Policajti ho podrobili dychovej skúške, s negatívnym výsledkom. Chodec im fúkať odmietol s tým, že aj tak pil. Na zistenie množstva alkoholu mu bola odobratá krv.

Obaja chodci skončili, vďaka svojej neopatrnosti, na ošetreniach v nemocnici. Policajti okolnosti a príčiny týchto nehôd naďalej vyšetrujú.

Výrazne upozorňujeme chodcov, aby boli najmä za zníženej viditeľnosti opatrní a aby na viditeľnom mieste nosili reflexné prvky. Nezabúdajte, že na cestu máte vstupovať iba v prípade, ak ste sa dostatočne presvedčili o tom, že je to pre vás bezpečné. Vodič sa vám nedokáže vyhnúť, keď vás nevidí. Dávajte si na cestách pozor!

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. az doma zistil vodic,ze niekoho zachytil spetnym zrkadlom?to moze hovorit akvariovym rybam,velmi rychlo si zratal,ze 5+5 nebude veru 11.toho opilca vobec nelutujem.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články