Alkohol zlomil vodiča aj kamión. Po raňajkách muž fúkol viac ako 1,5 ‰

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Začiatok pracovného týždňa bol pre diaľničných policajtov náročný. V rannej špičke riešili dopravnú nehodu, na diaľnici R1. Iba zázrakom sa nikto nezranil.

57 ročný ukrajinský kamionista šoféroval smerom na Nitru. Kúsok za Trnavou nezvládol riadenie a s niekoľko tonovým kolosom vrazil vpravo do nárazovej zóny, čo ho odrazilo späť na cestu a s kamiónom skončil v stredových zvodidlách. Policajtom pri dychovej skúške nafúkal 1,73 promile alkoholu. Hliadka ho ihneď obmedzila na osobnej slobode a následne previezla na policajné oddelenie. Svojou absolútne nezodpovednou jazdou, pri ktorej mohol zaviniť tragédiu, našťastie spôsobil len hmotné škody. Tie sa, podľa odhadov, vyšplhali kamióne a zvodidlách, na takmer 30 000 eur.

Polícia muža obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Keďže ide o vodiča z povolania a jeho jazda bola obzvlášť nebezpečná, môže mu hroziť trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov. Vodiča riešime v tzv. superrýchlom konaní a už onedlho sa postaví pred sudcu, ktorý rozhodne o jeho vine a treste.

Jazdite zodpovedne a nikdy si nesadajte za volant opití!

 

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Anonym. šofér si dá povinnú pauzu 9- 11h, a “niečo” popije. Keď to preženie tak mu “niečo” zostane v krvi. Do kamaráta na LKW v pondelok 13.00 nabúralo auto, keď stál na križovatke. a tiež nafúkal okolo 1,5 promile. A z obeti bol vinník 🤷‍♂️

  2. asi máš pravdu. Ale už som to tu písal, alkohol je najmenší problém týchto vodičov.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -