Alkohol zlomil vodiča aj kamión. Po raňajkách muž fúkol viac ako 1,5 ‰

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Začiatok pracovného týždňa bol pre diaľničných policajtov náročný. V rannej špičke riešili dopravnú nehodu, na diaľnici R1. Iba zázrakom sa nikto nezranil.

57 ročný ukrajinský kamionista šoféroval smerom na Nitru. Kúsok za Trnavou nezvládol riadenie a s niekoľko tonovým kolosom vrazil vpravo do nárazovej zóny, čo ho odrazilo späť na cestu a s kamiónom skončil v stredových zvodidlách. Policajtom pri dychovej skúške nafúkal 1,73 promile alkoholu. Hliadka ho ihneď obmedzila na osobnej slobode a následne previezla na policajné oddelenie. Svojou absolútne nezodpovednou jazdou, pri ktorej mohol zaviniť tragédiu, našťastie spôsobil len hmotné škody. Tie sa, podľa odhadov, vyšplhali kamióne a zvodidlách, na takmer 30 000 eur.

Polícia muža obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Keďže ide o vodiča z povolania a jeho jazda bola obzvlášť nebezpečná, môže mu hroziť trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov. Vodiča riešime v tzv. superrýchlom konaní a už onedlho sa postaví pred sudcu, ktorý rozhodne o jeho vine a treste.

Jazdite zodpovedne a nikdy si nesadajte za volant opití!

 

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Anonym. šofér si dá povinnú pauzu 9- 11h, a „niečo“ popije. Keď to preženie tak mu „niečo“ zostane v krvi. Do kamaráta na LKW v pondelok 13.00 nabúralo auto, keď stál na križovatke. a tiež nafúkal okolo 1,5 promile. A z obeti bol vinník 🤷‍♂️

  2. asi máš pravdu. Ale už som to tu písal, alkohol je najmenší problém týchto vodičov.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články