Vandali poškodili nové lavičky

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Iba pred niekoľkými dňami sme priniesli informáciu, že seredskí skauti s OZ Vodný Hrad postupne budujú na nábreží Váhu oddychovú zónu s náučným chodníkom. Dobrovoľníci sa na tomto mieste snažia vytvoriť verejný priestor na relax. Súčasťou bolo aj osadenie mega lavičiek, ktoré majú slúžiť na oddych s pohľadom na rieku.

Lavičky ale dlho čisté a nepoškodené nezostali. Neprešlo ani pár dní a vandali na drevených častiach zanechali svoj rukopis. Podobne poškodená bola aj nová lavička z agátového dreva osadená pri Rakete.

Ide o poľutovaniahodný čin, ktorý je žiaľ často opakujúcim javom v meste. Takýmto konaním vandali spôsobujú nielen „vizuálnu“ ale najmä materiálnu škodu, ktorej prípadné odstránenie si vyžaduje nemalé finančné náklady. Nehovoriac o strate času a sklamaní ľudí, ktorí v tomto prípade majú záujem vytvoriť príjemný a udržiavaný priestor v prírode pre nás všetkých. Táto pre niekoho „detská zábavka“ je podľa § 245 Trestného zákona posudzovaná ako poškodzovanie cudzej veci a páchateľ môže byť podľa rozsahu škody patrične potrestaný.

 

- Inzercia -

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články