Dušičková pobožnosť na mestskom cintoríne

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V pondelok 1. novembra sa zišli veriaci pred hlavným krížom na cintoríne v Seredi, aby si Dušičkovou pobožnosťou uctili pamiatku všetkých zosnulých. Spoločnú modlitbu viedol dekan Ján HALLON, ktorý vo svojej kázni mimo iného povedal: „…My si uvedomujeme, že náš telesný život je pominuteľný. Náš čas žitia tu na Zemi je ohraničený narodením a smrťou. A zároveň my, ktorí veríme v Ježiša Krista vieme, že smrť nie je konečná stanica. Tak nám to potvrdzujú slová Svätého písma….“

Na Dušičkovej pobožnosti sa každý rok stretáva niekoľko desiatok veriacich, aby si s láskou a pokorou spomenuli na tých, ktorí už nie sú medzi nami. Pobožnosť bola ukončená požehnaním prítomných a zapálením kahancov. Po modlitbách sa niektorí prítomní pobrali navštíviť hroby svojich príbuzných.

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články