Mira Mierneho v Múzeu totality zaujala hlavne vitrína so zameraním na bývalú NDR

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Predstavovať Trabant Mira Mierneho určite netreba. Je ho vidieť dostatočne pri ceste do Campingu, ale aj na rôznych zrazoch veteránov, či iných akciách v meste.

Rovnako netreba predstavovať ani fotografie jeho fotoobjektívom. Na sociálnych sieťach zameraných na mesto, ale aj priamo na SeredOnLine.sk nie sú vzácnosťou.

Práve „Trabantista“ Miro Mierny v sobotu v predvečerných hodinách prišiel do Múzea totality vyhodnotiť, na čo sa môžu návštevníci v budúcnosti tešiť.

Nebol by to on, keby sa podrobne nezastavil pri vitríne zameranej na bývalý socialistický štát Nemeckú Demokratickú Republiku, ktorá rovnako ako Československo bola súčasťou Sovietskeho socializmom presiaknutého bloku.

- Inzercia -

Originálna zástava NDR (DDR), originálne mapy vtedajšieho „Východného Nemecka“, originálny úlomok Berlínskeho múru, malý kovový model Trabanta a – luxusná vlajka s logom a vyobrazením kultového bakeliťáka  TRABANTU.

Súčasťou vitríny, teda archívu sa stanú aj fotografie Mirovho Trabanta.

Mirovi srdečne ďakujeme za darčeky a to starý klasický „chlebník“ – my starší ho poznáme z výletov v pionierskych táboroch, malú rezačku na fotografie a starú mapu z čias Československa.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články