Vzácna návšteva v Základnej škole J.A. Komenského

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ZŠ J.A. Komenského /  Dňa 26.10.2021 nás poctila svojou návštevou zástupkyňa veľvyslanca Českej republiky na Slovensku Mgr. Alena Jermářová.

Spolu s pani riaditeľkou zavítala do 8.C, kde žiaci zažili milé prekvapenie, pretože priamo v triede osobne odovzdala Zuzke Helienkovej čestné uznanie zo 49. ročníka Medzinárodnej detskej výtvarnej výstavy Lidice 2021. Aká bola reakcia spolužiakov a ostatných prítomných? Samozrejme, nadšenie a potlesk.

Svetovo známa výtvarná výstava sa nesie v duchu spomienky na detské obete z obce Lidice i na všetky deti, ktoré zahynuli vo vojnových konfliktoch. Každoročne sa do nej zapájajú tisíce mladých výtvarníkov zo všetkých kontinentov. Víťazné práce visia aj tento rok v Lidickej galérii. Medzi nimi aj Zuzkina kresba na tému Robot a umelá inteligencia, za ktorú jej porota udelila ocenenie koncom minulého školského roka. Našej šikovnej žiačke vyslovujeme srdečnú vďaku za krásnu reprezentáciu školy.
Zuzkinu radosť z úspechu umocnili aj prívetivé slová zástupkyne veľvyslanca, ktorá zároveň povzbudila aj ostatných žiakov do umeleckých a športových aktivít, pretože pozitívne vplývajú na rozvoj osobnosti.

Za milé stretnutie veľmi pekne ďakujeme.

Mgr. L. Budinská

 

 

zdroj: ZŠ J.A. Komenského Fb

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články