Vzácna návšteva v Základnej škole J.A. Komenského

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ZŠ J.A. Komenského /  Dňa 26.10.2021 nás poctila svojou návštevou zástupkyňa veľvyslanca Českej republiky na Slovensku Mgr. Alena Jermářová.

Spolu s pani riaditeľkou zavítala do 8.C, kde žiaci zažili milé prekvapenie, pretože priamo v triede osobne odovzdala Zuzke Helienkovej čestné uznanie zo 49. ročníka Medzinárodnej detskej výtvarnej výstavy Lidice 2021. Aká bola reakcia spolužiakov a ostatných prítomných? Samozrejme, nadšenie a potlesk.

Svetovo známa výtvarná výstava sa nesie v duchu spomienky na detské obete z obce Lidice i na všetky deti, ktoré zahynuli vo vojnových konfliktoch. Každoročne sa do nej zapájajú tisíce mladých výtvarníkov zo všetkých kontinentov. Víťazné práce visia aj tento rok v Lidickej galérii. Medzi nimi aj Zuzkina kresba na tému Robot a umelá inteligencia, za ktorú jej porota udelila ocenenie koncom minulého školského roka. Našej šikovnej žiačke vyslovujeme srdečnú vďaku za krásnu reprezentáciu školy.
Zuzkinu radosť z úspechu umocnili aj prívetivé slová zástupkyne veľvyslanca, ktorá zároveň povzbudila aj ostatných žiakov do umeleckých a športových aktivít, pretože pozitívne vplývajú na rozvoj osobnosti.

Za milé stretnutie veľmi pekne ďakujeme.

Mgr. L. Budinská

 

 

zdroj: ZŠ J.A. Komenského Fb

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -