Minister Budaj podporuje účinnejšiu ochranu lesov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MŽP SR |MM| Ochranári a občianski aktivisti odovzdali do Národnej rady Slovenskej republiky vyše 105 000 podpisov za účinnejšiu ochranu lesov, aby sa zvýšila plocha prirodzených lesov.  Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) víta a podporuje občianske iniciatívy, ktorých cieľom je ochrana národných parkov a životného prostredia obzvlášť v čase klimatickej krízy.

Podľa slov ministra Jána Budaja ministerstvo životného prostredia presadzuje reformu národných parkov, ktorá prinesie aj pozdvihnutie regiónov Slovenska. „Tak, ako pred Novembrom 89 sme stáli pred dôležitým rozhodnutím vrátiť ľuďom slobodu, aj dnes stojíme pred dôležitým rozhodnutím  – ochrániť a zveľadiť národné parky spôsobom, ktorý by priniesol aj nové pracovné miesta a zlepšenie sociálnej situácie v priľahlých regiónoch. Hlas vyše 100 000 občanov nemôže zostať nevypočutý,“ zdôraznil minister Budaj.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Samozrejme, že tí nenažranci, ktorí chcú profitovať na turistike sú nespokojní. Oni si sľubujú, že keď vyklčujú lesy a postavia vleky a hotely, že sa im turisti pohrniu a oni budú inkasovať milióny. Turisti chcú okrem kvalitných služieb a primeraných cien obdivovať prírodu, ktorú vo veľkom ničíme. Nech prestanú poriadať preteky cez lesy, hoci aj v chránenom území štvorkolkami, motocyklami… Keď chceme prírodu zachovať aj pre budúce generácie, mali by sme sa k nej aj tak správať a nie vo svojom egoizme ju ničiť.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články