Seredskí Skauti sprevádzali pápeža Františka v Košiciach a v Šaštíne

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ján Javor /  Návšteva pápeža Františka bola pre Slovensko veľká udalosť a bude ešte dlho rezonovať v našej spoločnosti. Preto bolo cťou aj pre našich skautov zapojiť sa do nej na rôznej úrovni. Mladí skauti vycestovali vlakom 13.9.2021 na výpravu do Košíc na stretnutie pápeža Františka s mladými na štadióne Lokomotívy. S ubytovaním v Košiciach nám pomohol poskytnutím priestorov vo svojej klubovni 68. zbor Biele vrany, vďaka čomu si skautky mohli vychutnať atmosféru mesta Košice a program na štadióne Lokomotívy už od rána. Ako spomína naša skautka Miriam: ” Návšteva pápeža ma povzbudila v duchovnom rozvoji a vďaka Františkovi som v mojom živote opäť našla impulz, ktorý mi vo viere a rozvoji už začal chýbať. Oslovilo ma, akým múdrym slovom ma dokázal ubezpečiť o viere v hodnotu čistej lásky. ” Program vyvrcholil podvečer, keď na štadión zavítal pápež František. Po povzbudivých svedectvách mladých a slovách pápeža, program pokračoval ešte ďalšími vystúpeniami slovenských gospelových kapiel až do noci.  Niektorí dospelí skauti prijali výzvu pomôcť ako dobrovoľníci v Šaštíne, kde sa aktívne zapojili 3 naši skauti. Vycestovali do Šaštína už o deň skôr, a pomáhali organizátorom s prípravou a zabezpečovaním koordinácie pri tomto podujatí. Tisíce takýchto dobrovoľníkov obetovalo spánok, aby sa desaťtisíce účastníkov mohlo zúčastniť na návšteve svätého otca od Bratislavy až po Košice.

Ďalší naši skauti sa vybrali v skorých ranných hodinách do Šaštína samostatne so svojimi rodičmi, pretože do posledných dní sa kvôli epidémii menili podmienky účasti na podujatiach. Podobne ako aj iní, išiel do Šaštína s rodičmi aj Dominik, ktorý svoje pocity vyjadril takto: “Mňa veľmi dojala návšteva sv. otca u nás na Slovensku. Veľmi ma dojalo čo hovoril, modlím sa, aby sme si jeho slová všetci zobrali k srdciam.”

Verím, že táto návšteva neupadne do zabudnutia, ale bude pre mnohých mladých impulzom do väčšej odvahy nachádzať nové cesty a spôsoby, ako zlepšiť svoj vzťah k sebe, k svojim blížnym, ku Slovensku a k našej sestre Zemi.

 

zdroj: seredskenovinky.sk

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -