Pátranie po policajtovi a potápačovi na Čiernej Vode skončilo. Potápači ho hľadali vo vode 8 dní

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|   Pátracia akcia prebiehala na štrkovisku Čierna Voda po našom kolegovi, 61 ročnom policajtovi a potápačovi, ktorý je služobné zaradený na KR PZ Žilina.

Nezvestného muža hľadali od štvrtka, ‪14. 10. 2021 potápači z viacerých útvarov Policajného zboru, hasiči – potápači so špeciálnou technikov a hyperbarickou komorou. V pátraní nám aktívne pomáhali aj českí policajní potápači z Prezidia ČR a okolie prehľadávali aj vojaci z Vojenského útvaru Sereď. Ďakujeme za pomoc aj súkromnému inštruktorovi plávania a členovi rybárskej stráže.

Muž sa bol vo štvrtok potápať s kamarátom, policajtom. Keď sa z vody v poobedných hodinách dlho nevynáral, vyrozumel operačné stredisko cez linku 158 a nahlásil jeho nezvestnosť. Operačnému uviedol, že jeho kolega je potápač s 30 ročnou praxou a spolu sa ponárali približne v hĺbke okolo 30 metrov.

Dnes záchranné zložky ukončili v teréne pátraciu akciu. Vo vode sa im podarilo lokalizovať telo muža a vytiahnuť ho z vody von. Na mieste momentálne zasahuje aj privolaný obhliadajúci lekár a poverený policajt začne vo veci formálne preverovanie úmrtia ako prečin usmrtenia.

Rodine a kolegom vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -