Kalendárium včelárov Sereďského spolku J. Fándlyho v roku 2021

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Karin Kapustová /  Jar si tento rok dala trošku načas, určite si na chladné počasie začiatkom jari všetci spomínate. Tento čas našim včelárom umožnil pripraviť si prírezy, rámiky, nástavky, úle, medzistienky a všetko potrebné v rušnej včelárskej sezóne. A rovnako sme si vzhľadom na okolnosti /obmedzenia pri konaniach hromadných podujatí/ dopriali čas aj na prípravu pravidelného stretnutia členskej základne nášho regionálneho spolku včelárov. S časovým posunom niekoľkých mesiacov, ale o to radostnejšie, sme sa stretli poslednú júnovú sobotu.

Koncom júna majú včelári plné ruky práce, na spoločné stretnutie si však našli čas a stretli sme sa v hojnom počte. Hojný bol aj počet novoprijímaných členov do nášho spolku. Členská základňa sa nám tento rok rozrástla o 9 nových, pre naše potešenie, prevažne mladých oduševnených včelárov.

Kalendárium včelárov Sereďského spolku J. Fándlyho v roku 2021 sme začali hodnotením činnosti v minulom roku, plánovaním činnosti do roku aktuálneho a novými poznatkami z úst renomovaného odborníka v odbore včelárstvo Ing. Jána Kopernického, ktorý nás vtiahol do problematiky chovu včelích matiek.

Leto preletelo ako tie naše včely ponad úle k včelej paši. Jeho koncom sme sa venovali posilneniu zdravotného stavu a kondície našich včelích rodín, aby boli dobre pripravené na zimu a zjari sme nenechádzali úle prázdne. A aby mali naše včielky hojnosť nektáru a peľu na jarný rozvoj, na jeseň nás čaká spoločné pracovné stretnutie pri výsadbe drevín.

Na realizáciu aktivít, ktoré sa nám podarilo zorganizovať v tomto kalendárnom roku, ako aj tie, ktorých realizácia sa zaradí do sledu kalendária nášho včelárskeho spolku ešte v jeho závere, sme získali finančnú dotáciu z Mesta Sereď, za ktorú sme veľmi vďační.

 

zdroj: seredskenovinky.sk

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -