Usporiadateľ situáciu nezvládol. Na štadióne v Trnave museli zasiahnuť „kukly“

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Polícia do bezpečnostných opatrení nasadila stovky policajtov, ktorí dohliadali na verejný poriadok v meste Trnava.  Okrem policajtov na ulici boli vyčlenené zásahové skupiny, ktoré boli operatívne umiestnené na štadióne, pripravené  zasiahnuť v prípade, že sa situácia organizátorovi vymkne spod kontroly. Do opatrení boli velení aj policajti, ktorí kontrolovali pracovníkov SBS. Polícia však nenesie zodpovednosť za dôslednosť organizátora pri kontrolách fanúšikov pri vstupe na štadión, ani samotné zabezpečenie vnútorných priestorov proti voľnému pohybu fanúšikov.

 

POLICAJNÝ ZÁKROK NA ŠTADIÓNE

 

Usporiadateľ pri zabezpečení futbalového zápasu postupuje v zmysle zákona o športových podujatiach. Na zabezpečenie verejného poriadku v priestoroch futbalového štadiónu je usporiadateľ povinní vyčleniť dostatok osôb a zjednať nápravu fanúšikov vlastnými silami a prostriedkami. V prípade, že dochádza k závažnému narušeniu verejného poriadku, hrozí ujma na živote a zdraví návštevníkov podujatia, požiada usporiadateľ políciu o vykonanie služobného zákroku.  Až po upozornení policajného veliteľa opatrení ,bola zo strany organizátora vyslovená táto požiadavka a veliteľ policajných opatrení dal pokyn na vykonanie služobného zákroku. Policajti zasahovali najmä v sektore hostí a na samotnom štadióne. Za pomoci donucovacích prostriedkov policajti vytlačili dav zo štadiónu a v policajnom kordóne boli fanúškovia Slovanu vyvedení až na železničnú stanicu. Pri služobnom zákroku  pod jednotným velením došlo k zraneniu 6 osôb. Traja z nich boli jednorazovo ošetrení a ďalší traja boli so zranením hlavy prevezení do trnavskej nemocnice.

 

PODOZRIVÉ OSOBY STOTOŽŇUJEME

 

Počas bezpečnostných opatrení policajti riešili ešte pred zápasom tri osoby za priestupky. Dvom fanúšikom Slovana policajti uložili za porušenie zákona o športových podujatiach blokové pokuty vo výške 200 eur. Ďalší muž z fanklubu Slovana je podozrivý za vhadzovanie pyrotechniky do davu. V súvislosti s konaním osôb na samotnom štadióne, polícia začala trestné stíhanie pre výtržníctvo, z ktorého sú podozrivé všetky osoby, ktoré neoprávnene vošli na hracie pole ale aj tí, ktorí narušili verejný poriadok. Polícia požiadala organizátora o kamerové záznamy a súčinnosť pri stotožnení konkrétnych osôb. Polícia od včera sumarizuje a vyhodnocuje všetky informácie, preto ďalšie stanovisko poskytneme neskôr.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. myslím, že aj tréner Weiss a majiteľ Kmotrík neprospel ku kľudu na zápase. Majiteľ sa od prvej minúty bál ale len o výsledok a pred Trnavou mal v gatiach naděláno. Ak by Trnava prehrala kontumačne, tak by bol titul Slovana kúpený. Veď stačí vyvolať šarvátku na štadióne súpera a body sú doma.

  2. Lolo pre boho to zas v tej gebule čo ta napadlo..🤦‍♂️co tu trepes o kupenom titule..absolutne nemas prehlad o nicom..

  3. Pre lolo 18. októbra 2021, 20:11 – odkedy sa chodí majiteľ klubu akože zdraviť s fans, tak ako to bolo pred zápasom. A Weiss detto. A najmä počas čakania Kmotrík hučal na rozhodcu, pritom tam nemal čo robiť. Nemajú sto bodový náskok, tak sa začínajú báť už v 11 kole. Ale hlavne ty máš prehľad o všetkom

  4. LoLo, tak akože Kmotrík s Weissom pustili trnavskách fans do sektoru nad slovanistov a na strechu štadionu?

  5. Podla kukiel by som povedal ze nad nimi v sektore neboli TT ale skor slovanisti podla kukiel. Navyse jeto par schodov cize slovanisti by hned zasiahli.

  6. ako tupci sú na oboch stranách, ale podla kukiel rozpoznáš naozaj hovno…ale chceš mi povedať že slovanisti sa dostali aj na strechu, kde vyvesili nápis totožný s choreom, ktoré pripravili skutoční fans trnavy („Vždy nad vami“) a hodili si do svojho vlastného sektoru červeno-čierne dymovnice?

  7. Laolo,a Vy všetci ,ako sa voláte.Co nám to tu chces nahovoriť.Jedni,ako aj druhí sú hajzli najväčšieho kalibru,nepatria na futbal,futbal ich vôbec nezaujíma,chcú len násilie.Dozivotny zákaz na štadión.Vobec nechápeš,o čo tu ide.

  8. preco uz policia nepouzije ostre,ci to len na protestoch sa striela z polmetra do demonstrantov,ktory sa ani nebiju ani nehadzu delobuchy.hamran to so svojimi zabijakmi nezvladol.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články