Seredskí, galantskí hasiči a DHZ z Veľkých Úľan zasahovali pri požiari rodinného domu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR HaZZ Trnava |MM|   Dňa 16. októbra 2021 po13-tej hodine bol ohlásený na tiesňovú linku požiar prístavby rodinného domu v obci Veľké Úľany, okres Galanta. K miestu nahlásenej udalosti bola vyslaná hasičská jednotka z Galanty a Serede s 10 príslušníkmi a 4 kusmi hasičskej techniky.

Požiar sa medzičasom rozšíril na strechu susedného rodinného domu, v ktorom sídli miestny obchod. Ten sa však včasným zásahom Dobrovoľného hasičského zboru obce Veľké Úľany a zamestnancov podarilo zachrániť. Po príchode hasičov bolo zistené, že rodinný dom pozostáva z dvoch bytových jednotiek. Majiteľ horiaceho bytu sa nenachádzal na mieste, obyvatelia druhého z nich už boli evakuovaní na bezpečnom mieste. Na likvidáciu požiaru boli nasadené 2 prúdy „C“ a ďalšie 2 vysokotlakové prúdy. Po úplnom uhasení boli priestory rodinného domu prekontrolované termokamerou, ktoré meraním poukázali na skryté ohniská. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania. V dôsledku požiaru vznikla škoda vyčíslená na hodnotu 37 000€.

Hasičom sa svojou odbornosťou podarilo uchrániť majetok v sume 150 000€. Počas celého zásahu príslušníci zasahovali v autonómnych dýchacích prístrojoch.

 

- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -