O krok bližšie k novej cyklotrase Horný Čepeň – Šúrovce

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Trnavská župa je opäť o krok bližšie k realizácii výstavby Vážskej cyklomagistrály. Projekt bol odprezentovaný v roku 2018 a od tej doby cyklisti netrpezlivo očakávajú, kedy sa s výstavbou začne. Katarína Pavlíčková, poverená riadením Odboru stratégií a projektov Úradu TTSK v apríli tohto roku informovala Seredské novinky, že cyklomagistrálu chce župa financovať z eurofondov so spoluúčasťou v objeme 5 % z celkových oprávnených výdavkov.

Trasovanie Vážskej cyklomagistrály je rozdelené na štyri úseky :

1. Piešťany – hranica TTSK/TSK,
2. Sereď/Horný Čepeň – Šúrovce,
3. Šúrovce – Horné Zelenice,
4. Horné Zelenice – Hlohovec

Trnavský samosprávny kraj pred časom uspel so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu na vybudovanie prvej zo štyroch častí Vážskej cyklomagistrály na svojom území. Výstavba 3,6 kilometra dlhého úseku medzi hranicou Trenčianskeho s Trnavského kraja a mostom v mestskej časti Piešťan Bodona by mala začať ešte tento rok.

V uplynulých dňoch župa získala ďalšie nenávratné finančné prostriedky vo výške v 364-tisíc eur na výstavbu druhého úseku Vážskej cyklomagistrály a to medzi Sereďou a Šúrovcami. Výstavba cyklotrasy je naplánovaná na jar budúceho roku a bude mať 1,7 kilometra. Informuje o tom Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja.

Aktuálne sú podané žiadosti aj na ďalšie úseky : Šúrovce – Horné Zelenice a Horné Zelenice – Hlohovec. V rámci schváleného projektu by mala pribudnúť aj doplnková cyklistická infraštruktúra, v rámci ktorej bude vybudované cyklistické odpočívadlo s altánkom, lavičkami a stojanmi na bicykle. Šírka cyklotrasy by mala byť 3m, s povrchom z asfaltobetónu a povedie po jestvujúcej korune hrádze.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -