BAROQUE SELFIE – múzejno-pedagogické progamy vo Vlastivednom múzeu v Galante

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Vlastivedné múzeum v Galante |MM|   Pracovníci Vlastivedného múzea v Galante pripravili nezvyčajné vyučovacie hodiny výtvarnej výchovy pre žiakov základných a stredných škôl. Programy cez spoznávanie barokovej maľby dávajú priestor pre kritické reflektovanie na súčasnú vizuálnu kultúru a médií prostredníctvom fotografovania, a na problematiku socializácie po dlhom distančnom vzdelávaní pomocou kresby žánrovej tematiky. Zákulisie programov tvoria originálne maľby z obdobia renesancie a baroku, ktoré sú vystavené v aktuálnej výstave s názvom Kuffnerovská umelecká zbierka.  

Aktuálna výstava vo Vlastivednom múzeu v Galante s názvom Kuffnerovská umelecká zbierka mapuje časť druhej najvýznamnejšej súkromnej umeleckej zbierky na Slovensku, ktorá bola umiestnená v obrazárni a priestoroch kuffnerovského kaštieľa v Sládkovičove. Vo výstave sa nachádzajú originálne maľby z obdobia renesancie a baroku vypožičané zo SNG, čo určil charakter vzdelávacích programov. Pracovníci múzea pripravili nezvyčajné hodiny výtvarnej výchovy a dejiny umenia, ktoré sa uskutočnia priamo vo výstavnej sále v zákulisí s obrazmi. S barokovými maľbami sa oboznámia prváci aj maturanti, avšak užšia tematika a zámer programov je určený podľa vekových kategórií.

Opäť spolu!

Byť opäť spolu po dlhom distančnom vyučovaní je radosť pre všetkých! Nanovo nájsť svoje miesto v skupine, ale potrebuje určitý čas, námahu a vôľu pracovať s dynamikou danej skupiny. Múzejno-pedagogický program s názvom Opäť spolu! dáva pomocnú ruku pedagógom spracovať túto problematiku. Program sa sústredí na spoznávanie flamandskej žánrovej maľby. Cieľom je nakresliť okamih z každodenného života triedy. Program je určený pre 1.—6. ročník základných škôl.

Baroque selfie

Selfie je novodobý autoportrét, na ktorej zachytávate samých seba a časom sa z tejto techniky stal doslova fenomén. Vedeli ste, že každý deň na svete vznikne okolo 90 miliónov selfies? Múzejno-pedagogický program s názvom Baroque selfie vytvára priestor na kritické reflektovanie na súčasnú vizuálnu kultúru a médií cez barokové maľby portrétov prostredníctvom fotografovania. Program sa sústredí na poznávanie barokovej portrétovej maľby. Cieľom je vytvoriť selfie v barokovom štýle s drapériami a doplnkami. Program je určený pre 5.—9. ročník základných škôl, 1.—4. ročník stredných škôl a gymnázií.

Programy sú dostupné počas trvania výstavy, do konca novembra. Podrobné informácie a prihlasovací formulár je uvedené na webovej stránke múzea:

https://www.muzeumgalanta.sk/muzejna-pedagogika/vzdelavacie-programy-pre-zs-a-ss/

V súlade s aktuálnymi pandemickými opatreniami je účasť na programoch povolená len školám z okresu Galanty.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -