“Seredčania nás dojali. Ďakujeme za príspevky do potravinovej zbierky,” hovoria dobrovoľníci

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Slovenský červený kríž v spolupráci s obchodným reťazcom Kaufland už niekoľko rokov organizuje po celom Slovensku potravinovú zbierku, ktorá nesie názov POMÁHAME POTRAVINAMI. Podujatie sa každoročne organizuje v októbri, pri príležitosti svetového dňa výživy. Tento rok sa zbierka uskutočnila vo štvrtok 14.10.2021. Potraviny, ktoré sa v tento deň podarilo vyzbierať, uľahčia život rodinám v núdzi po celom Slovensku, seniorom a sociálne slabším občanom.

Zbierka sa konala aj v obchodnom centre v Seredi. Počas otváracích hodín dobrovoľníci oslovovali návštevníkov a informovali ich s účelom zbierky a cieľovovu skupinou ľudí, komu je pomoc určená. Zbierali sa suché a trvanlivé potraviny ako múka, cukor, cestoviny, konzervy, soľ, ryža, olej a iné. „ Jeden celý októbrový deň strávený v predajniach Kauflandu sa pre červenokrižiakov stal už tradíciou. Do tejto celoslovenskej akcie sa ich zapájajú stovky. Zákazníkov častokrát netreba o darovanie potravín ani žiadať, prichádzajú sami. Táto solidarita nás vždy poteší. A túto dobrú energiu následne posunieme prostredníctvom potravinových balíčkov ďalej,“ povedala generálna sekretárka SČK Zuzana Rosiarová Kesegová.

Medzi dobrovoľníkov v Seredi patrili Ľubomíra Poláková, Ľubica Ščípová a Dominika Ščípová. Ako svorne tvrdia, ľudia boli úžasní: „Sme naozaj dojaté a vďačné, že sa zapojilo množstvo ľudí, ktorých sme oslovili. Často to boli ľudia, ktorí nás poznali, ale darcovia boli aj dôchodcovia, či mamičky s deťmi, ktorí možno sami nemajú toho veľa nazvyš.“

Ľubomíru Polákovú dojal dar od pána, ktorý stál v rade na pošte: „Hoci nešiel na nákup, dal mi do ruky vyše 7 eur, aby som kúpila ryžu do zbierky. Aj touto cestou mu chcem poďakovať, A nielen jemu ale všetkým, ktorí prispeli. Veľká vďaka patrí aj rodine Ščípovej. Konkrétne Peter Ščípa je predseda miestneho spolku Červeného kríža a pomáha s organizáciou zbierky v Seredi.“

Ďalšími dobrovoľníčkami v Seredi boli aj Mirka Ševčíková, Martina Šimončíková a Soňa Kalinayová. Bez pomoci všetkých dobrovoľníkov na celom Slovensku by sa projekt nemohol uskutočniť. Stovky z nich dnes obetovali svoj čas a energiu, aby získali potrebné prostriedky pre sociálne slabších. Samozrejme za ich pomoci budú potraviny aj distribuované cieľovej skupine obyvateľstva. Spoločnosť Kaufland Slovenská republika v.o.s. okrem pripravovanej zbierky poskytuje každoročne ľuďom v núdzi aj potravinové balíky, ktoré predstavujú približne 12 ton potravín.

 

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články