Prvý súťažný víkend družstiev BK Lokomotíva Sereď

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

1. liga Juniori U19 – skupina Gold

Juniori odohrali počas víkendu svoje vôbec prvé vystúpenia na domácej palubovke v Gold skupine.

Piatok 8.10.2021

Zápas č. Z9

BK Lokomotíva Sereď – ŠBK Junior Levice 83:68 (19:18, 34:39, 54:53, 83:68)

- Inzercia -

Kiss 24 (7 trojok), Bundzel 17 (3 trojky), Mesároš 11 (3 trojky), Kapustík O. 10, Grill 9, Rumpach, Malý, Rumpík po 4

Sobota 9.10.2021

Zápas č. Z5

BK Lokomotíva Sereď – BKM SPU Nitra 73:58 (17:15, 35:29, 48:46, 73:58)

Mesároš 18 (3 trojky), Kapustík 16 (1 trojka), Grill 10, Rumpík 9, Bundzel a Kiss po 7 (po 1 trojke), Mizera 6

V piatok privítali juniori na domácej palubovke Levice a v sobotu rivala z Nitry. Oba zápasy prebiehali viac menej podobne, aj keď bol každý úplne iný. Priebeh zápasov bol neustále vyrovnaný a len ťažko niekto dokázal odskočiť na dvojciferný náskok. Nám sa to podarilo v oboch zápasoch až v samotnom závere, kde sme ukázali veľkú túžbu po víťazstve. Počas víkendu sme si museli siahnuť na dno svojich síl, no naplno sa ukázal aj charakter celého družstva a samotných hráčov. Dôkazom obetavosti pre tím sú aj drobné zranenia, ktoré utrpeli naši hráči. Rampi si pri dravom útočnom doskoku podvrtol členok, Bundzi sa v snahe o získanie lopty nešťastne zrazil so spoluhráčom a nepríjemne si narazil palec a Kisso pri vynikajúcom obrannom výkone proti Nitre utrpel úder do tváre a s podozrením na zlomený nos opúšťal palubovku. Vieme, že každý jeden zápas v tejto skupine bude náročný. Pred zápasmi sme si ale povedali, že ak niekto bude chcieť zvíťaziť u nás doma, tak to bude mať veľmi ťažké. Toho sme sa držali celý víkend, boli sme nezlomní súdržní a tvrdí a preto sme dokázali súpera nie len potrápiť, ale aj poraziť. Po víkende si tak na konto pripisujeme dve veľmi cenné víťazstvá.

Tréner: Patrik Sarna

Odštartovala súťaž Starších žiačok! 

Sobota 9.10.2021

BK Lokomotíva Sereď – BKM Petržalka-FiveStars 69:43 (16:11, 34:19, 46:32).

Rybárová 15 (TH 4/2, 1 trojka), Rychtáriková 12, Vaculčiaková 9 (1 trojka), Lopašovská 8 (6/2), Liptáková 8 (6/2), Žigová 8 (4/2), Tóthová 4, Suchopová 2, Donayová 2, Lopez Zaťková 1 (4/1), Lehocká, Holbíková a Kalinaiová. Trestné hody družstvo 24/9, 2 trojky.

Po neuveriteľne dlhej dobe mohlo už konečne aj naše družstvo nastúpiť na súťažný zápas na domácej palubovke v Sokolovni, keď sme privítali skúsené družstvo z Petržalky. Vstup do zápasu bol mierne rozpačitý skoro až ustráchaný a treba povedať, že vieme hrať aj vo vyššom tempe. Hráčky Petržalky ovládli oba podkošové priestory a s fyzickou prevahou súpera sme sa trápili dlhšie ako len v úvode zápasu. Čo bolo ale dôležité z nášho pohľadu je fakt, že snaha o rýchlu hru a miestami aj agresívnu obranu sa nám vyplácala a úvodné dejstvo sme napriek súperovým 12 útočným doskokom vyhrali. Do druhého dejstva sme už vstúpili aj s trošku väčším odhodlaním pobiť sa o pozíciu v podkošovom priestore na doskoku a keď sa k tomu pridalo aj to, že sme začali ešte viac „driapať“ v obrane tak nám to prinieslo šnúru 8:0 v úvode druhej štvrtiny. Do polčasu sme teda išli so zaslúženým vedením 34:19. V polčasovej prestávke prišlo asi v našich hlavách mierne uspokojenie, keďže úvod druhého polčasu patril hráčkam Petržalky a za 45 sekúnd sme boli schopné dostať 5 bodov. Od tejto chvíle sme zobrali zápas do svojich rúk, kontrolovali priebeh zápasu, navyšovali skóre a dievčatá si zápas parádne užívali. 23 strelených bodov v poslednej štvrtine naznačuje aj náš útočný potenciál družstva. Musíme teda naďalej udržiavať tréningovú morálku a nasadenie v tréningovom procese. Na hráčkach je každým dňom vidieť zlepšenie a keď si po dobre odvedenej práci na tréningoch ešte aj môžu užiť pre ne cenné víťazstvo v zápase, je to pre oko trénera, rodiča a diváka krásny pohľad. Už sa spoločne tešíme na ďalší zápas kedy 24.10 (nedeľa) privítame ďalšieho súpera z popredných priečok na Slovensku, Starú Turú.

T.E.A.M.

Tréner: Martin Bosý

Asistent trénera: Michaela Sedláčková

Tretie a štvrté kolo spoločnej súťaže 1. ligy žien, Mladých žien a Junioriek!

Sobota 9.10.2021

BK Lokomotíva Sereď – Young Angels U19 Košice 39:66 (17:23, 24:41, 33:54).

Jakubčeková 8 (TH 2/2), Nagyová 8 (2 trojky), Pučíková 8 (3/1, Dudonová 5 (1 trojka), Žemlová 4 (1/0), Kartáčová 3 (1 trojka), Zrayer 3 (2/1), Scherhauferová, Lopašovská, Rychtáriková, Vaculčiaková a Liptáková. Trestné hody družstvo 8/4, 4 trojky.

Nedeľa 10.10.2021

BK Lokomotíva Sereď – Young Angels U23 Košice 36:81 (6:14, 17:36, 25:57).

Dudonová 10 (TH 4/2), Nagoyvá 9 (4/3), Jakubčeková 7 (8/5), Žemlová 4, Vaculčiaková 2 Pučíková 2, Scherhauferová 2, Zrayer, Kartáčová, Lopašovská a Rychtáriková. Trestné hody družstvo 18/12.

V ďalšom kole našej spoločnej súťaže s juniorkami a ženami nám žreb nadelil na domácej palubovke hádam strop mládežníckeho ženského basketbalu na Slovensku v podobe Anjelok z Košíc do 19 rokov a v nedeľu do 23 rokov. Úvody zápasov boli ale rozdielne. Dokým sme v sobotu stíhali tempo s mladšími Anjelkami tak z toho boli aj pre oko diváka pekné basketbalové momenty. No pri tak veľkej rotácii hráčok Košíc sme toto tempo nedokázali a ani nemohli udržať. V nedeľu nás už od začiatku Košice prevyšovali svojou skúsenosťou, rýchlosťou a agresivitou. Počas celého víkendu sme stratili veľké množstvo lôpt, častokrát aj zbytočne. Z tohto víkendu je veľmi potešiteľný fakt a skúsenosť, že dievčatá mohli odohrať zápasy a porovnávať sa proti niekoľkým hráčkam, ktoré sú súčasťou extraligového družstva Košíc nehovoriac o tom množstve mládežníckych reprezentantiek Slovenska, čo sa v týchto družstvách nachádza.

Tréner: Martin Bosý

Asistent trénera: Michaela Sedláčková

1. liga Starší žiaci U15

Nedeľa 10.10.2021

Zápas č. G9

BK Lokomotíva Sereď – BSC Bratislava 88:78 (17:14, 46:42, 77:58)

Vranovič 49 (TH 8/6, 5 trojok), Majerník 19 (3/3), Kiss 9 (6/3), Zlocha 5 (1 trojka), Hrubý 2 (4/2), Vlkovič 2, Vranka 2. Trestné hody družstvo 21/14, 6 trojok.

V prvom zápase skupiny GOLD, našich 15-ročných starších žiakov, sme privítali kvalitného súpera z Bratislavy – Petržalky. Zápas naplno splnil očakávania svojou úrovňou, predvedenou hrou družstiev i nasadením jednotlivcov. Na oboch stranách vynikli najmä reprezentanti Slovenska v tejto kategórii, ale vysoké kritéria zniesli aj ostatní hráči, či dokonca hráči druhej rotácie. V kvalitnom stretnutí mali niečo navrch, naši – domáci basketbalisti, ktorí po vyrovnanom prvom polčase, zrýchleným prechodom do protiútoku si postupne vypracovali až 20 bodový náskok. Prestriedaním v tíme mladých Seredčanov, sa otvorila súperovi šanca na skorigovanie výsledku, čo mladí Bratislavčania naplno využili a stanovili tak výsledné skóre, ktoré vystihuje dianie na ihrisku. Pochvalu si tentokrát zaslúžia všetci aktéri stretnutia, vrátane rodičov.

Už o dva týždne sa predstavíme opätovne doma, najprv v sobotu v repríze semifinále posledných majstrovstiev Slovenska, s družstvom MBA Prievidza. V nedeľu dokonca ako obhajcovia majstrovského titulu, privítame aktuálnych vicemajstrov Slovenska v tejto kategórii – družstvo MBK Žiar nad Hronom a určite sa budeme mať načo tešiť.

Tréner: Jozef Ištok

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články