Vynovená kamenná kalvária v Čepeni

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Priestor na rozhraní ulíc Kostolná a Vinárska už niekoľko týždňov slúži ako parkovisko pre osobné motorové vozidlá. Na pozemok je podpísaná nájomná zmluva č. 102/2020 medzi Mestom Sereď a Rímskokatolíckou cirkvou to na 20 rokov, za cenu 10 000,- € na celú dobu nájmu.

Prenajímateľ, teda cirkev sa zaviazala podľa zmluvy využiť finančné prostriedky na opravu sochy sv. Vendelína na ulici Čepenská a opravu kamennej kalvárie v Hornom Čepeni. Obe cirkev podľa zmluvy pred niekoľkými mesiacmi už zreštaurovala.

Podľa dostupných informácií bola kalvária v Hornom Čepeni jednou z prvých na Slovensku, ktorú v roku 1746 postavil vtedajší vlastník obce barón Žigmund Sventenei s manželkou.  Nakoľko bolo okolie kalvárie zanedbané, Mesto Sereď v uplynulom období vyšlo obyvateľom v ústrety a  pristúpilo k vybudovaniu prístupového chodníka k súsošiu.  Ten bol zrealizovaný zo zámkovej dlažby v rámci bežných opráv miestnych komunikácií firmou Lukystav s.r.o. Vznikol tu tak príjemný priestor pre veriacich na oddych a rozjímanie.

 

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články