Policajný prezident Štefan Hamran: ” Máme vytipovaných ľudí, ktorí napádajú zdravotníkov. Postupovať budeme tvrdo a nekompromisne”.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Premiér Eduard Heger, minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a policajný prezident Štefan Hamran vystúpili na spoločnej tlačovej konferencii k útokom na zdravotníkov počas výjadzu v nemocniciach v Žiline a Čadci.

Policajné hliadky v teréne budú posilnené a policajti budú preškolení, aby vedeli lepšie reagovať. V spolupráci s ministerstvom zdravotníctva bude polícia hľadať možnosti ako posilniť trestnoprávnu ochranu zdravotníkov.

Polícia má vytipovanú úzku skupinu ľudí, ktorí sa opakovane dopúšťajú útokov na zdravotníkov. Policajný prezident prisľúbil tvrdý a nekompromisný postup, ktorý s podobnými útokmi raz a navždy skoncuje.

Nemocnice v Žilinskom kraji zažívajú v týchto dňoch vysoký nárast pacientov s ťažkým priebehom ochorenia Covid-19. Drvivá väčšina hospitalizovaných pacientov je nezaočkovaná.

V nemocnici v Čadci mali hospitalizovaných len 3 pacientov s očkovaním, z nich sú už dvaja doma a stav tretieho sa výrazne zlepšil. Vďaka očkovaniu je s ochorením Covid-19 na PN len 5 zamestnancov nemocnice, kým počas 2. vlny ich bolo až 120.
Skúsenosti priamo z nemocníc dokazujú, že očkovanie je najlepšou prevenciou pred ťažkým priebehom ochorenia Covid-19.

Zoznam voľných termínov na očkovanie bez registrácie nájdete tu:
https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie

zdroj: MZ SR

- Inzercia -
- Inzercia -
 1. Mňa by zaujímalo či disciplinárne poriešili tých, ktorí nezakročili voči útočníkom napádajúcich zdravotníkov.

 2. Ved partia, ktoru sformoval a vycvicil pod nazvom Lynx, nie su baletky. A vsimni si, aky ohlas maju vo svete.

 3. Ake ohlasy ma lynx vo svete ? To ti povedal Matovič či Remišova ? Tu ľudia vážne žerú seno.
  “Cely svet vzhliada na slovenský Lynx a Jožko vo vytržení” 😀

 4. za to, ze ty si nic vo svojom spackanom zivote nedokazal nemoze ani matovic a ani remisova. prestan zrat to seno a zacni sa starat.

 5. Zaujímavé.. Koľko zdravotníkov bolo dobitých, koľko sanitiek a zdravotníckeho vybavenia bolo zničeného doteraz, keď sa museli ošetrovať bezďáci, feťáci a nespoluobčania iného etnického názoru.
  A zrazu, keď sa jedná o nedobrovoľne dobrovoľné očkovanie sa niečo rieši.
  Ale fajn. Vraví sa radšej neskoro ako nikdy..

 6. Realita.. 11. októbra 2021, 9:41.asi tak nejak. A neočkovaným obmedziť zdravotnú starostlivosť. Ale feťaci, bezďáci a opálený ho môžu a využívajú bez obmedzenia. aj keď do systému nič neprispeli.🤷‍♂️🤦‍♀️ aj to je logika niektorých ľudí

 7. A to dokedy chceli cakat? To uz malo byt odjakziva. Neraz sme videli, poculi, ako posadku sanitky napadli ludia, hoci nechapem z akeho dovodu. Myslim, ze parkrat aj zachranar zo Serede (meno si nespomeniem) bol parkrat napadnuty. Ked sa nechce niekto zaockovat, v poriadku. Ja to chapem, respektujem a nenadavam mu. Ale to, ak niekto napada ludi, ktori sa ockovat chcu, to uz je na hlavu a tam sa ma jednat nekompromisne.

 8. p. policajný prezident, pani ombudsmanka, bude to platiť aj pre cigáňov alebo lba pre gádžov.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -